AplikácieWeby

ChatGPT nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

Nefunguje ChatGPT? Pozrite si hlásenia o výpadku od iných používateľov

ChatGPT - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

V grafe môžete vidieť nahlásené výpadky ChatGPT , čo je chatbot založený na umelej inteligencii, ktorý spravuje OpenAI. V praxi môžete s týmto robotom komunikovať, ale aj klásť viac či menej zložité otázky. Pravdivosť odpovedí nie je zaručená, ale vo všeobecnosti platí, že čím vecnejšia je otázka, na ktorú je jednoznačná odpoveď, tým je pravdepodobnejšie, že odpoveď bude správna.

Ak sa vyskytnú výpadky služieb, či už z dôvodu nemožnosti komunikácie alebo iných chýb, môžete ich nahlásiť pomocou tlačidla v hornej časti tejto stránky. Problém potom môžete podrobnejšie opísať v komentároch, kde sa dozviete aj ďalšie informácie od ostatných používateľov, prípadne môžete pomôcť niekomu, kto sa stretáva s rovnakou chybou, ale môže ju odstrániť.

Nižšie nájdete aj odkazy na oficiálne webové stránky a sociálne profily spoločnosti OpenAI, ktorá vytvorila a spravuje ChatGPT.

Rýchla kontrola dostupnosti ChatGPT

Tu môžete skontrolovať dostupnosť „https://chat.openai.com/auth/login„, oficiálnej webovej stránky s prihlasovacou stránkou.

Kliknutím na tlačidlo spustíte kontrolu funkčnosti stránky, ku ktorej sa pokúsime pripojiť a zistiť, či sa načíta správne. Ak sa načíta do niekoľkých sekúnd, kontrola je úspešná. V opačnom prípade sa tlačidlo zmení na červené, čo môže znamenať problém na názov ChatGPT.

Pozor, je možné, že sa stránka načíta, ale zobrazí sa napríklad informácia o preťažení služby. Aj v tomto prípade je kontrola úspešná, hoci s chatom AI nemožno komunikovať a je potrebné počkať, kým bude služba opäť k dispozícii.

Čo je ChatGPT a ako s ním komunikovať

ChatGPT je chatbot, ktorý je založený na umelej inteligencii. Všetku komunikáciu, ktorú prijímate, preto kompletne vytvára počítač. Nejde o umelú inteligenciu ako takú, ale o veľmi zložité algoritmy, ktoré sa učia z informácií dostupných na internete.

Preto tento chatbot celkom úspešne odpovedá na rôzne veľmi praktické a vecné otázky a mnoho ľudí ho používa napríklad na programovanie. Dnes je už technológia ChatGPT veľmi robustná a s každou novou verziou sa čoraz viac podobá konverzácii so skutočným človekom. Napriek tomu sa na odpovede nespoliehajte, chatbot má stále tendenciu vymýšľať si informácie, ktoré jednoducho nemá podložené, alebo jednoducho nevie, ktorý zdroj je pravdivý, a tak si vyberie jeden z nich.

Preto si vždy overte a overte poskytnuté informácie. Napriek obrovským znalostiam treba tieto umelé inteligencie brať s rezervou.

ChatGPT je na všeobecné použitie úplne zadarmo a odkaz nájdete nižšie. Stačí sa bezplatne zaregistrovať a začať chatovať.

ChatGPT funguje prakticky v akomkoľvek jazyku vrátane češtiny. Nemusíte teda vedieť po anglicky, stačí písať po slovensky.

Sociálne profily ChatGPT

Pre viac informácií tu nájdete aj odkazy na OpenAI a všetky jej oficiálne sociálne profily, kde sa môžete dozvedieť viac informácií alebo sa dokonca informovať o aktuálnych výpadkoch ChatGPT či iných služieb, ako je DALL-E-2 alebo iné.

Aplikácia ChatGPT na stiahnutie

ChatGPT funguje vo webovej verzii priamo na webovej stránke OpenAI (odkaz vyššie), ale aj ako mobilná aplikácia pre zariadenia Apple (zatiaľ len v USA). Môžete si ju teda stiahnuť prostredníctvom odkazu na oficiálnej stránke alebo použiť odkaz tu.

Stiahnite si aplikáciu ChatGPT pre iOS tu

Ak používate telefóny alebo tablety so systémom Android, budete musieť zatiaľ používať webovú verziu, ale aplikácia pre tento operačný systém príde veľmi skoro.

ChatGPT na Twitteri

Tu nájdete oficiálny Twitter kanál spoločnosti OpenAI, ktorá prevádzkuje ChatGPT. Ak služba zažíva rozsiahle výpadky, veľmi pravdepodobne vás o tom bude informovať práve na svojom kanáli Twitter. Nemusíte ho vyhľadávať a práve tu nájdete najnovšie príspevky, takže môžete zistiť, či práve prebieha výpadok:

Najčastejšie riešenia výpadkov ChatGPT

Skontrolujte svoje internetové pripojenie

ChatGPT sa môže javiť ako nefunkčné v okamihu, keď vám vypadne internetové pripojenie. Predtým, ako budete pokračovať ďalej, skontrolujte, či ostatné stránky a weby fungujú bez problémov. Ak všetko ostatné funguje, ale ChatGPT nie, nahláste to v hornej časti tejto stránky.

Preťaženie servera alebo všeobecný výpadok

Pravdepodobne najčastejším dôvodom nefunkčnosti chatbota je, že ho jednoducho používa príliš veľa ľudí naraz. Zvyčajne to zistíte hneď po pokuse o chat, keď vám bude oznámené, že servery sú preťažené a musíte jednoducho počkať.

Ak používate platenú verziu, máte prednosť v používaní pred používateľmi, ktorí chatujú zadarmo. Takže tento výpadok sa platiacim používateľom zvyčajne nestáva.

Ak sa vám stránka ani nenačíta, môže ísť o chybu, na ktorej odstránenie treba počkať. To, či sa s chybou stretávajú aj ostatní, zistíte podľa komentárov pod článkom alebo podľa počtu hlásení v hornej časti stránky. Ak vám služba nefunguje, môžete prispieť aj nahlásením nefunkčnej služby.

Vypršala platnosť prihlásenia

Ak sa pokúšate o chat, ale okamžite sa zobrazí chyba „Chyba siete„, môže ísť o odhlásenie. Riešením je znovu načítať stránku alebo sa odhlásiť a znovu prihlásiť a skúsiť to znova.

Vypnite sieť VPN

ChatGPT sa masovo používa po celom svete a spoločnosť OpenAI, ktorá prevádzkuje chatbot, sa snaží odfiltrovať robotické dotazy. V praxi teda môže blokovať dopyty, ktoré sú smerované zo siete VPN. Ak používate túto službu a ChatGPT vám nefunguje, skúste vypnúť sieť VPN a skúste to znova.

Vypnite rozšírenie prehliadača

Rôzne doplnky a rozšírenia môžu znemožniť používanie služby ChatGPT. Zvyčajne ide o rozšírenia, ktoré menia kód HTML stránok, napríklad blokátory reklám.

Pozrite si oficiálnu stránku s výpadkami

Spoločnosť OpenAI má vlastnú stránku s výpadkami svojich služieb. Tá síce nie je stopercentná a odráža najmä výpadky, o ktorých sa už vie, ale aj tak môže napovedať, či ide o výpadok, preťaženie servera alebo niečo iné, čo spôsobuje nefunkčnosť služby.

ChatGPT
  • Celkové hodnotenie
5

ChatGPT

ChatGPT je textový nástroj umelej inteligencie, ktorý možno použiť na komunikáciu alebo vyžiadanie odpovede v textovej forme.

Posielam
Vaše hodnotenie
0 (0 hodnotenie)

Podobné

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky