AplikácieWeby

Gmail nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

Gmail nefunguje? Pozrite si hlásenia ostatných používateľov

Gmail - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

V grafe vyššie môžete vidieť nahlásené výpadky služby Gmail za dnešok a včerajšok. Ak máte problémy aj vy, použite tlačidlá nad grafom a upozornite ostatných používateľov, že výpadok je veľmi pravdepodobne na strane samotného Gmailu, a teda problém nie je na ich zariadení.

Ak ide o problém s konkrétnou funkciou, napíšte do komentárov pod článkom. Možno sa s podobným problémom stretol aj niekto iný a môže poradiť, ako ho prípadne vyriešiť.

Nahlásenie nefungujúcej služby pomôže aj ostatným používateľom, ktorí sa potom nebudú pokúšať vyriešiť problém na svojom telefóne, tablete alebo počítači, pretože chyba bude zrejme inde a budú musieť čakať na riešenie.

Rýchla kontrola dostupnosti služby Gmail

Tu môžete skontrolovať dostupnosť„https://mail.google.com/mail/„, webovej verzie služby Gmail.

Počas kontroly sa pripojíme k webovej stránke a zistíme, či je funkčná. Ak je všetko úspešné (t. j. stránka sa načíta v poriadku bez chýb), kontrola je úspešná.

Na druhej strane, ak sa stránka nenačíta alebo pripojenie trvá príliš dlho, čo v praxi znamená situáciu, keď sa stránka nenačíta ani pre používateľa, kontrola sa skončí neúspešne. Vždy je tiež možné, že služba začne podobné kontroly blokovať, čo potom vedie k neúspešnej kontrole, hoci stránka funguje správne.

Počas kontroly sa rieši len to, či webová lokalita funguje, t. j. nie aplikácie alebo iné služby. Ak sa teda napríklad stránka načíta, ale neprehráva sa, podobná kontrola to nezistí.

Ak napríklad nefunguje prehrávanie alebo je nejaká služba nepoužiteľná z iného dôvodu, môžete to nahlásiť v hornej časti tejto stránky alebo problém opísať v komentároch a niekto, kto sa s ním stretol a vyriešil ho, vám môže dať vedieť, ako postupovať.

Môžete tiež vyskúšať návody a riešenia opísané nižšie, ktoré sú všeobecnejšie, ale vyriešia väčšinu problémov so službou Gmail.

Gmail na Twitteri

Oficiálny kanál Twitter/X pre službu Gmail nájdete tu. Ak služba zažíva veľký výpadok, pravdepodobne sa to dozviete aj tu:

Ako riešiť výpadky služby Gmail

Služba Gmail je jednou z tých vecí, ktoré sú spoločné takmer pre každého; či už používate Mac, PC, iPhone alebo Android, pracujete z domu alebo chodíte do firemnej kancelárie, je pravdepodobné, že máte aspoň jedno konto Gmail, ktoré sa vám automaticky vytvorí pri nastavení účtu Google. A to znamená, že ste sa takmer určite stretli s nejakou poruchou, ktorá spôsobila, že Gmail nefunguje správne.

Služba Gmail nemusí fungovať z viacerých dôvodov, ale dobrou správou je, že s mnohými z týchto dôvodov môžete niečo urobiť, aby e-maily opäť prichádzali a odchádzali. Pozrieme sa na to, ako nefunkčný Gmail opraviť, ale aj na to, ako zistiť, že s výpadkom sa nedá nič robiť, a preto budete musieť počkať.

Pozrite si, čo hlásia ostatní používatelia

Najprv sa pozrite, či výpadky zažívajú aj iní používatelia. V hornej časti tejto stránky (na ktorú sa rýchlo dostanete aj kliknutím sem) nájdete graf nahlásených výpadkov od iných používateľov. Ak sa u vás vyskytol výpadok alebo problém, môžete ho potom sami nahlásiť. Nižšie potom nájdete komentáre, v ktorých môžete problém podrobnejšie opísať.

Ak sa zobrazí viac výpadkov, je pravdepodobné, že problémy majú aj ostatní a možno budete musieť počkať. Naopak, ak nevidíte žiadne hlásenia, je pravdepodobnejšie, že ide o problém vo vašom zariadení, ktorý sa dá vyriešiť.

Zatvorte a znovu otvorte službu Gmail

Ak služba Gmail nefunguje, často stačí ju jednoducho zavrieť a znova otvoriť. Ak ste vo webovom prehliadači, zatvorte ho, znova otvorte a vráťte sa na webovú stránku služby Gmail. Ak ste v mobilnom zariadení, zatvorte aplikáciu a znovu ju spustite.

Vyskúšajte službu Gmail v inom prehliadači

Často môžete zistiť, či ide o chybu vo vašom zariadení alebo o výpadok služby Google/Gmail, tak, že skúsite otvoriť službu Gmail v inom prehliadači alebo na inom zariadení. Ak Gmail funguje v jednom zariadení, ale v inom nie, je pravdepodobnejšie, že problém je len v tomto zariadení.

To isté platí, ak služba funguje v jednom prehliadači, ale v inom nie. Na presné dôvody výpadku môžete prísť inokedy, ale minimálne v tejto chvíli môžete pracovať.

Na druhej strane, ak služba nefunguje vôbec nikde, je veľmi pravdepodobné, že problém nie je na vašej strane, ale ide o väčší výpadok, ktorý bude musieť spoločnosť Google odstrániť.

Uvoľnenie miesta na Disku Google / Google Drive

Pri nastavení služby Gmail alebo akéhokoľvek účtu Google sa vytvára aj Disk Google. Je to úložisko, kde môžete posielať súbory do cloudového úložiska a následne ich odkiaľkoľvek sťahovať, ale aj vytvárať Dokumenty Google, ktoré slúžia ako skvelá alternatíva kancelárskeho balíka Microsoft Office.

Disk Google nájdete tu a potrebujete ho, pretože jeho kapacita nie je neobmedzená. Ak používate len Gmail, 15 GB, ktoré dostanete zadarmo, vám vystačí naozaj dlho, ale ak aktívne používate aj Disk Google, je možné, že problém s nefunkčným Gmailom je len v tom, že váš Disk Google je plný.

Uistite sa, že máte pevné pripojenie na internet

Výpadok služby Gmail nemusí byť na strane spoločnosti Google, ale na strane vášho poskytovateľa internetového pripojenia. Skontrolujte preto, či máte silné pripojenie a či sa v poriadku pripájate k iným službám.

Ak nie, navštívte napríklad dnešnú stránku o výpadku internetu, pretože problém je pravdepodobne v zlom pripojení a nie v spoločnosti Google.

Ak vám internet nefunguje, vyskúšajte iný spôsob pripojenia, napríklad mobilné dáta.

Reštartujte počítač alebo iné zariadenie

Ak stále nemáte úspech, vypnite svoje zariadenie, či už ide o počítač, telefón so systémom Android alebo iPhone, a potom ho znova zapnite. Potom skúste reštartovať službu Gmail.

Vypnutie a opätovné zapnutie zariadenia je zvyčajne jednoduchý a rýchly spôsob, ako vyriešiť mnohé problémy s nefunkčnými službami

Vypnite rozšírenia a doplnky webového prehliadača

Ak sa zdá, že problém so službou Gmail sa obmedzuje na konkrétny webový prehliadač, je pravdepodobné, že používate rozšírenie alebo doplnok prehliadača, ktorý je v konflikte so službou Gmail.

Dobrou správou je, žerozšírenie môžete jednoducho vypnúť a zistiť, či sa tým problém vyrieši. Zakážte všetky rozšírenia a zistite, či to problém vyrieši. Ak áno, môžete ich skúsiť znovu povoliť jedno po druhom, kým nenájdete problematické rozšírenie, ktoré spôsobuje nefunkčnosť služby Gmail.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť prehliadača

Nakoniec môže správnemu fungovaniu služby Gmail brániť vyrovnávacia pamäť prehliadača. Ak to chcete otestovať, skúste vymazať vyrovnávaciu pamäť prehliadača a súbory cookie. Postup závisí od vášho zariadenia a používaného prehliadača alebo aplikácie.

Gmail
  • Celkové hodnocení
4.9

Gmail

Gmail je bezplatná e-mailová služba od prevádzkovateľa vyhľadávača Google.

Posielam
Vaše hodnotenie
4.5 (2 hodnotenie)

Podobné

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky