Hry

Minecraft nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

Minecraft nefunguje? Pozrite si hlásenia o výpadku od iných používateľov

Minecraft - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

V grafe môžete vidieť nahlásené výpadky Minecraft, sandboxovej hry od Mojang Studios (teraz pod Microsoftom) pre platformy Microsoft Windows, macOS, Linux, Android, iOS, iPadOS, Xbox 360, Raspberry Pi, Windows Phone, PlayStation 3, Fire OS, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation Vita, Wii U, Apple TV, tvOS, Nintendo Switch, New Nintendo 3DS.

Ak máte výpadky Minecraft, môžete ich nahlásiť pomocou tlačidla v hornej časti tejto stránky. Problém potom môžete podrobnejšie opísať v komentároch, kde sa dozviete aj ďalšie informácie od ostatných používateľov, prípadne môžete pomôcť niekomu, kto má rovnakú chybu, ale môže ju odstrániť.

Rýchla kontrola dostupnosti Minecraft

Tu môžete skontrolovať dostupnosť adresy „https://www.minecraft.net/en-us„, kde Minecraft nájdete.

Kontrola simuluje načítanie stránky Minecraft. Ak sa stránka načíta v poriadku, kontrola prebehne úspešne. Ak stránka vráti chyby (t. j. akoby sa nenačítala) alebo pripojenie trvá príliš dlho, kontrola zlyhá.

Ide však o kontrolu stránky, nie samotnej služby. Ak sa teda vyskytne napríklad chyba optimalizácie hry, táto kontrola nie je úplne vhodná.

Táto kontrola je určená skôr pre naozaj veľké poruchy, ktoré ovplyvňujú celú infraštruktúru služby. Je to zriedkavé, ale môže sa to stať.

Sociálne profily názov Minecraft

Pre viac informácií tu nájdete aj odkazy na Minecraft a všetky jeho oficiálne sociálne profily, kde sa môžete dozvedieť viac informácií alebo sa dokonca informovať o aktuálnych výpadkoch:

Minecraft na Twitteri

Tu nájdete oficiálny Twitter kanál pre hru Minecraft. Ak hra niekde zaznamená výpadky, s najväčšou pravdepodobnosťou sa o tom dozviete tu:

Čo robiť, ak hra nefunguje Minecraft?

Skontrolujte aktuálne výpadky

Keď Minecraft má výpadok, zvyčajne sa to dá ľahko zistiť nahlásením výpadkov iných hráčov. O tých sa môžete dozvedieť v hornej časti tejto stránky, kde nájdete tabuľku s aktuálnymi hláseniami od iných hráčov, ako aj možnosť nahlásiť nefunkčnú hru alebo problém sami.

Neaktualizuje sa alebo prechádza údržba?

Ak práve vyšla nová záplata, je dosť možné, že sa vyskytne problém alebo dokonca preťaženie serverov v dôsledku zvýšeného prenosu dát. Ak teda stiahnete záplatu a zrazu narazíte na výpadok alebo niečo nefunguje, je takmer isté, že na vine je aktualizácia.

Skúste teda preinštalovať hru na staršiu verziu, ktorá fungovala, alebo počkajte na ďalšiu záplatu, ktorá to vyrieši. Na vašej strane sa toho pravdepodobne nedá veľa urobiť a budete musieť počkať na záplatu, prípadne až keď servery nebudú tak vyťažené.

Reštartujte router/modem, hru, počítač alebo konzolu

Väčšinu problémov možno vyriešiť reštartovaním hry alebo zariadenia, na ktorom hráte, ale pomôcť môže aj resetovanie modemu a/alebo smerovača (často alebo oboch poskytovateľov pripojenia v jednom). Často sa tým vyriešia rôzne problémy s pripojením, chyby alebo čokoľvek iné.

Ide o jednoduchý a rýchly spôsob, ako nefunkčnú hru Minecraft opraviť a vyriešiť rôzne problémy.

Preinštalujte hru

Minecraft môže byť tak poškodená, že je potrebné hru úplne preinštalovať. Je to síce nepríjemné, ale často je to rýchlejšie ako komplikované odstraňovanie niektorých chýb a hľadanie riešenia na internete, čo môže viesť aj k inštalácii nejakého škodlivého softvéru, ktorý „zaručene opraví“ náš pokazený softvér.

Aktualizujte ovládače a všetok softvér

Najmä v prípade hráčov počítačových hier musíme aktualizovať aj náš softvér. Aktualizujte ovládače grafickej karty, procesora, operačného systému a všetkého ostatného, aby všetko fungovalo čo najoptimálnejšie. Ovládače môžu opraviť aj špecifické chyby a odladené chyby alebo dokonca úplne nefunkčný softvér. Nehovoriac o tom, že počítač je potom maximálne zabezpečený a funguje tak, ako má.

Samozrejme, to platí aj pre všetky konzoly, ktoré sa tiež aktualizujú na najnovšiu verziu, čím sa zabezpečí čo najplynulejší chod nových aj starších hier.

Minecraft
  • Celkové hodnocení
4.9

Minecraft

Minecraft je videohra, ktorá sa odohráva v otvorenom procedurálne generovanom svete, kde má hráč prakticky neobmedzenú slobodu pohybu a konania.

Posielam
Vaše hodnotenie
0 (0 hodnotenie)

Podobné

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky