Hry

Dota 2 nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

Dota 2 nefunguje? Pozrite si hlásenia o výpadku od iných používateľov

Dota 2 - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

Vyššie uvedený graf zobrazuje výpadky a problémy v reálnom čase, ktoré nahlásili ostatní hráči Dota 2 (Defense of the Ancients), multiplayerovej online bojovej arény (MOBA) od spoločnosti Valve pre Windows, Linux a macOS (t. j. len na PC, nie na mobilných zariadeniach alebo tabletoch). Jej priamym konkurentom je League of Legends.

Ak sa stretávate s výpadkami Dota 2, môžete ich nahlásiť pomocou tlačidla v hornej časti tejto stránky. Problém potom môžete podrobnejšie opísať v komentároch, kde sa dozviete aj ďalšie informácie od ostatných používateľov, prípadne môžete pomôcť niekomu, kto má rovnakú chybu, ale môže ju odstrániť.

Rýchla kontrola dostupnosti Dota 2

Tu môžete skontrolovať dostupnosť „https://www.dota2.com/home„, kde možno nájsť odkazy, kontakty a ďalšie užitočné informácie.

Kontrola simuluje načítanie stránky Dota 2. Ak sa stránka načíta v poriadku, kontrola prebehne úspešne. Ak stránka vráti chyby (t. j. akoby sa nenačítala) alebo spojenie trvá príliš dlho, kontrola zlyhá.

Ide však o kontrolu stránky, nie samotnej služby. Ak sa teda vyskytne napríklad chyba optimalizácie hry, táto kontrola nie je úplne vhodná.

Táto kontrola je určená skôr pre skutočne veľké výpadky, ktoré ovplyvňujú celú infraštruktúru služby. Je to zriedkavé, ale môže sa to stať.

Sociálne profily Dota 2

Pre viac informácií tu nájdete aj odkazy na Dota 2 a všetky jeho oficiálne sociálne profily, kde sa môžete dozvedieť viac informácií alebo sa dokonca informovať o aktuálnych výpadkoch:

Dota 2 na Twitteri

Tu nájdete oficiálny Twitter kanál hry Dota 2. Ak má hra niekde výpadky, pravdepodobne to zistíte tu:

Čo robiť, ak to nefunguje Dota 2?

Pozrite si skúsenosti ostatných hráčov

Ak Dota 2 nefunguje, je najlepšie najprv zistiť, či majú problémy aj iní hráči. To ľahko zistíte priamo v hornej časti tejto stránky ( ku ktorej sa rýchlo dostanete aj kliknutím sem), kde uvidíte graf nahlásených problémov. Nad grafom nájdete aj tlačidlo, pomocou ktorého môžete problém nahlásiť sami.

Graf sa aktualizuje v reálnom čase a ak v ňom vidíte viacero problémov s hrou, na vine pravdepodobne nie je vaše zariadenie, ale nejaký výpadok na strane operátora. A v takom prípade je najlepšie počkať, kým problém odstránia.

Môžu prebiehať aktualizácie a súvisiaca údržba

Ak vyjde oprava alebo obsahová záplata, často sa stane, že hra je na určitý čas nedostupná. Môže sa to však stať aj počas rôznych iných situácií.

Aj v tomto prípade budete musieť počkať, kým sa údržba skončí a v zariadení bude všetko v poriadku.

Potom budete musieť mať stiahnutú a nainštalovanú aktualizáciu, aby hra fungovala správne. Zvyčajne sa to deje automaticky, ale budete musieť počkať na obdobie inštalácie, takže hru nespustíte.

Reštartujte aplikáciu alebo počítač

Reštartovanie aplikácie alebo počítača je zvyčajne najrýchlejší a najjednoduchší spôsob riešenia mnohých problémov so softvérom. Odporúčame najprv všetko vypnúť a znovu zapnúť a až potom pokračovať v ďalších krokoch.

Preinštalujte hru

Hra Dota 2 môže byť tak poškodená, že ju treba úplne preinštalovať. Je to síce nepríjemné, ale často je to rýchlejšie, ako keby sme mali zložito riešiť problémy a hľadať riešenie na internete, čo môže viesť k inštalácii nejakého škodlivého softvéru, ktorý „zaručene opraví“ náš pokazený softvér.

Udržujte aplikáciu a všetok softvér aktuálny

Hra nemusí fungovať, pretože vyšla aktualizácia, ktorú ste ešte nenainštalovali. Vždy aktualizujte hru, ako aj softvér a operačný systém v počítači (alebo v akomkoľvek inom zariadení, ktoré vlastníte).

Dota 2
  • Celkové hodnotenie
4.8

Dota 2", "description": "Dota 2 je počítačová hra zo žánru MOBA (multiplayer online battle arena) od spoločnosti Valve.", "image": "https://www.downalarm.sk/wp-content/uploads/2024/05/dota-2-300x125.png", "offers": { "@type": "Offer", "price": "0.0", "priceCurrency": "EUR" }, "operatingSystem": "Windows, macOS, Linux", "applicationCategory": "Game", "author": "Valve" }, "reviewRating": { "@type": "Rating", "ratingValue": 4.8, "bestRating": 5, "worstRating": 0 }, "author": { "@type": "Person", "name": "TV" }, "reviewBody": "<p>Dota 2 je počítačová hra zo žánru MOBA (multiplayer online battle arena) od spoločnosti Valve.</p>" }

Podobné

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky