Weby

Google AdSense nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

Google AdSense nefunguje? Pozrite si správy ostatných používateľov

Google AdSense - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

V grafe si môžete pozrieť nahlásené výpadky a chyby služby Google AdSense. Ak vám služba Google AdSense nefunguje, alebo sa vyskytli chyby, ktoré spôsobujú, že služba je v podstate nepoužiteľná, alebo ste si istí, že meranie je nesprávne, použite tlačidlo nad grafom a dajte ostatným vedieť, že nie sú sami.

Potom, ak máte konkrétny problém, dajte im vedieť v komentároch v dolnej časti stránky. Pomôcť vám môžu ostatní používatelia, ktorí sa s problémom možno tiež stretli a vedia, čo za ním stojí.

Nahlásenie nefungujúcich služieb pomôže aj ostatným používateľom, ktorí vedia, že chyba nie je v ich zariadení, takže sa ju nemusia snažiť odstrániť vypínaním iných aplikácií alebo zmenou rôznych nastavení.

Rýchla kontrola dostupnosti na stránke google.com/adsense/

Tu môžete skontrolovať dostupnosť „https://www.google.com/adsense/„, webovej verzie služby Google AdSense.

Kontrola bude úspešná, ak sa nám podarí pripojiť k webovej stránke, ktorá sa načíta do niekoľkých sekúnd po kliknutí na tlačidlo. Ak stránka vráti chybu alebo pripojenie trvá príliš dlho, kontrola bude neúspešná.

Upozorňujeme, že kontrolujeme iba fungovanie a načítanie samotnej webovej lokality, nie iných funkcií alebo už nefunkčnej mobilnej aplikácie.

Ak teda narazíte na nejakú chybu na inak funkčnej stránke, dajte nám o nej vedieť pomocou tlačidla v hornej časti tejto stránky a chybu môžete podrobnejšie opísať v komentároch nižšie.

Takto sa lepšie sledujú nahlásené výpadky a chyby iných používateľov, ako aj odpovede v komentároch, ktoré s väčšou pravdepodobnosťou ukážu, že k chybám došlo niekde na strane Google AdSense, a teda chyba nie je na vašom zariadení.

Čo sa môže pokaziť v službe Google AdSense

Google AdSense je reklamný systém, ktorý sa najčastejšie používa na speňaženie webových stránok a aplikácií, ktoré nemusia nevyhnutne nič predávať, ale ponúkajú obsah s vloženou reklamou okolo.

Najčastejšími chybami sú reklamy, ktoré sa nezobrazujú alebo nesprávne merajú zobrazenia a zárobky. Pokiaľ ide o druhú chybu, že sa vám zrejme zobrazujú nesprávne čísla impresií a zárobkov, tá sa často objavuje súčasne s výpadkom služby Google Analytics (aj keď ju nemusíte používať). Google má v danom čase problém so správnym meraním na svojej strane, takže v skutočnosti majú problém obe služby. Ak vidíte chybu merania v AdSense aj v Analytics, ak používate tento systém merania, je slušná šanca, že je chyba na strane spoločnosti Google.

Skôr ako začnete čokoľvek opravovať, odporúčame použiť stránku s prehľadom služieb Google Ads (pod ktoré AdSense spadá), kde nájdete známe výpadky alebo úplne nefunkčné služby. Ak vidíte, že služba Google AdSense je oranžová alebo červená, znamená to, že služba je obmedzená alebo úplne nedostupná a že spoločnosť Google o tomto výpadku vie. V tejto chvíli sa toho nedá veľa urobiť, aby sme to napravili, a musíme len čakať.

Ak ide o chybu merania, musíme jednoducho počkať. Spoločnosť Google vie, aké reklamy boli zobrazené a koľko kliknutí bolo vygenerovaných, takže čísla doplní dodatočne a netreba sa znepokojovať.

Služba Google AdSense je už nejaký čas nefunkčná

Ak chcete mať prehľady služby Google AdSense aj v telefóne, použite webovú verziu. Kedysi existovala mobilná aplikácia, ale už nejaký čas nebola aktualizovaná, až ju jedna aktualizácia úplne pochovala a urobila nepoužiteľnou (t. j. nezobrazuje žiadne údaje ani nič užitočné).

Samotná spoločnosť Google uviedla, že bude podporovať len webovú verziu správ. nič iné. Ak teda máte aplikáciu v telefóne, pokojne ju odstráňte. Ak sa ju Google z nejakého dôvodu rozhodne obnoviť, môžete si ju opäť stiahnuť klasicky z Google Play alebo App Store.

Ako odstrániť prípadné problémy s aplikáciou Google AdSense

Občas sa v aplikácii vyskytne chyba (často sprevádzaná napríklad nesprávnym meraním v službe Google Aalytics), ale niekedy je na vine nefunkčnosti služby Google AdSense problém na našej strane. Pozrime sa na bežné problémy na strane majiteľa webovej stránky a na to, ako ich vyriešiť.

Skontrolujte, či je váš kód správne nasadený

Skontrolujte, či ste kód na svojom webe skutočne nasadili správne. Ak si nie ste niečím istí alebo ste napríklad upravili reklamné bloky vlastnými štýlmi (čo môžete urobiť, ale ľahko sa dopustíte chyby), skúste všetko nasadiť bez akýchkoľvek zmien skopírovaním reklamných kódov priamo z AdSense.

Taktiež nasaďte kódy reklám tak, ako je uvedené v pokynoch. To znamená, že najprv jeden kód zvyčajne umiestnite medzi značky <head> a potom reklamné bloky na miesta, kde ich chcete umiestniť. Na poradí teda záleží.

Ak na nasadenie reklamných kódov používate nejaké doplnky, zásuvné moduly alebo iné programy, skúste kódy nasadiť bez nich. Je možné, že chyba je na strane týchto programov, ktoré z nejakého dôvodu nasadzujú kódy nesprávne.

Skontrolujte aplikácie, ktoré zmenšujú alebo inak upravujú JavaScript

Na zrýchlenie webových stránok sa používa viacero techník. Jednou z nich je zmenšovanie súborov JavaScript, napríklad odstraňovaním nepotrebných riadkov a medzier. Pri nasadení služby AdSense na webovej stránke sa o zobrazovanie reklám stará pridaný JavaScript.

Rôzne programy dokážu tieto súbory JavaScript automaticky zmenšiť za nás, čo zvyčajne pomáha, ale existuje aj možnosť, že sa stane chyba, keď AdSense prestane zobrazovať reklamu kvôli nejakej optimalizácii.

Opäť platí, že iné programy môžu súbory potrebné na meranie sťahovať lokálne na server, t. j. nesťahujú sa zo spoločnosti Google. Opäť to môže byť výhodné z hľadiska výkonu, ale v našom lokálnom súbore môže byť chyba alebo jednoducho nemusí byť aktuálny.

Stručne povedané, vypnite všetky programy, ktoré môžu akokoľvek zasahovať do kódov Google AdSense, sťahovať ich lokálne, zmenšovať ich alebo čokoľvek iné. Ideálne je vo všeobecnosti pre AdSense urobiť v týchto programoch výnimku, aby nijako nezasahovali do kódu.

Tieto programy a funkcie môžu byť užitočné, ale môžu byť aj príčinou toho, že zobrazovanie reklám nefunguje tak, ako má.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť webu

Ak používate vyrovnávaciu pamäť stránok (t. j. čitateľom sa zobrazujú vopred načítané verzie stránok, čo je rýchlejšie, ako keby sa každá stránka mala generovať znova a znova pre každého návštevníka), vymažte vyrovnávaciu pamäť.

Rôzne aktualizácie čohokoľvek môžu znamenať zmeny kódu, ktoré sa ešte na stránke nepremietli pre návštevníkov.

Najjednoduchším spôsobom je teda vymazanie vyrovnávacej pamäte, čím sa vytvoria nové aktuálne verzie stránky. Nie je isté, či to niečomu pomôže, ale vymazanie vyrovnávacej pamäte zvyčajne trvá niekoľko sekúnd a ničomu to neuškodí.

Chvíľu trvá, kým sa reklamy vôbec zobrazia

Ak nasadzujete službu AdSense na svojom webe prvýkrát, nepanikárte, ak sa reklamy nezobrazia hneď. Trvá nejaký čas, zvyčajne niekoľko hodín, ale aj niekoľko dní, kým sa reklamné bloky zaplnia reklamami.

Medzitým môžete v konzole webu (klávesová skratka Ctrl Shift i) označiť prvok, v ktorom sa má reklama zobraziť. Ak sa v prvku zobrazí informácia, že sa nezobrazuje, nejde o chybu, ale spoločnosť Google nenašla vhodnú reklamu na umiestnenie, a preto nechala oblasť prázdnu.

Reklama, ktorá funguje správne, ale len nenašla vhodnú reklamu na zobrazenie, a preto zostáva prázdna, bude v kóde vyzerať približne takto.

Nevyplněná reklama AdSense

Všetko teda funguje, kódy sú nasadené správne, len Google z nejakého dôvodu nenašiel vhodnú reklamu, ktorá by sa pri zobrazení tejto stránky zobrazila. To sa jednoducho stáva a netreba robiť paniku. Po nasadení reklám na novú stránku je to pomerne bežné a stačí to prečkať. Pri zavedenom webe sa to tiež niekedy stáva, takže jednoducho skúste znovu načítať stránku a uvidíte, či sa zobrazia nejaké reklamy.

Kontrola chýb priamo na stránke AdSense

Ak sa reklamy prestali zobrazovať, skontrolujte tiež, či vaša stránka nebola náhodou zakázaná alebo pozastavená zo zobrazovania reklám z dôvodu nejakého porušenia.

V takom prípade chyby opravte a počkajte, kým sa kontrola začne opäť zobrazovať.

Google v súčasnosti nie je taký prísny a dá vám vedieť o porušení, napríklad o zobrazovaní reklám v nevhodnom článku, bez toho, aby pozastavil zobrazovanie reklám na celej lokalite alebo zrušil vaše konto.

To neznamená, že môžete porušovať pravidlá, ale je tu istá benevolencia v tom, že niektoré články môžu do určitej miery porušovať pravidlá, ale potom stačí z nich odstrániť reklamu a všetko by malo byť opäť v poriadku.

Odporúčame tiež mať nejaký mechanizmus, ako môžete odstrániť všetky reklamy z jednej stránky na individuálnej úrovni. Ak niektorý z článkov porušuje pravidlá, je príjemné mať možnosť odstrániť reklamu niekoľkými kliknutiami, aby sa problém rýchlo vyriešil.

Google AdSense na Twitteri

Tu e možné pozrieť si podporu služby Google AdSense na oficiálnom profile Twitter. Profil nie je obzvlášť aktuálny, ale hlavné výpadky sa tu uvádzajú:

Google AdSense
  • Celkové hodnotenie
5

Google AdSense

AdSense je služba zobrazovania reklám, ktorú prevádzkuje spoločnosť Google.

Posielam
Vaše hodnotenie
0 (0 hodnotenie)

Podobné

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky