AplikácieWeby

Google Analytics nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

Nefunguje služba Google Analytics? Pozrite si hlásenia ostatných používateľov

Google Analytics - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

V grafe môžete vidieť nahlásené výpadky a chyby aplikácie a webovej verzie služby Google Analytics. Ak vám služba Google Analytics nefunguje alebo sa vyskytli chyby, ktoré spôsobili, že služba je v podstate nepoužiteľná, alebo ste si istí, že meranie je chybné, použite tlačidlo nad grafom a dajte ostatným vedieť, že nie sú sami.

Ak máte konkrétny problém, dajte im potom vedieť v komentároch v dolnej časti stránky. Pomôcť vám môžu ostatní používatelia, ktorí sa s problémom možno tiež stretli a vedia, čo za ním stojí.

Nahlásenie nefungujúcich služieb pomôže aj ostatným používateľom, ktorí vedia, že chyba nie je v ich zariadení, takže sa ju nemusia snažiť odstrániť vypínaním iných aplikácií alebo zmenou rôznych nastavení.

Rýchla kontrola dostupnosti stránky analytics.google.com

Tu môžete skontrolovať dostupnosť „https://analytics.google.com/„, webovej verzie služby Google Analytics.

Kontrola bude úspešná, ak sa nám podarí pripojiť k webovej stránke, ktorá sa načíta do niekoľkých sekúnd po kliknutí na tlačidlo. Ak stránka vráti chybu alebo pripojenie trvá príliš dlho, kontrola sa skončí neúspešne.

Upozorňujeme, že kontrolujeme iba fungovanie a načítanie samotnej webovej lokality, nie mobilných aplikácií alebo iných funkcií. Nekontrolujeme ani chybné meranie alebo iné funkcie.

Ak teda narazíte na nejakú chybu na inak funkčnej stránke, dajte nám o nej vedieť pomocou tlačidla v hornej časti tejto stránky a chybu môžete podrobnejšie opísať v komentároch nižšie.

Takto môžeme lepšie sledovať nahlásené výpadky a chyby iných používateľov, ako aj reakcie v komentároch, ktoré s väčšou pravdepodobnosťou ukážu, že k chybám došlo niekde na strane služby Google Analytics, a teda chyba nie je na vašom zariadení.

Čo sa môže pokaziť v službe Google Analytics

Služba Google Analytics je najvýkonnejšou analytickou službou na svete, ktorá vám umožňuje zistiť v podstate všetko, čo sa dá zistiť o návštevnosti a interakcii s vašou webovou stránkou alebo aplikáciou. Na rozdiel od väčšiny svojich konkurentov je so všetkým, čo ponúka, úplne zadarmo.

Aj preto je najrozšírenejším analytickým nástrojom svojho druhu na svete a je o triedu vyššie ako akákoľvek konkurencia.

To však neznamená, že služba Google Analytics tiež občas neprestane fungovať. Chyba sa môže stať na strane spoločnosti Google, ktorá aplikáciu spravuje, ale aj v nesprávnom nastavení na našej strane.

Skôr ako začnete niečo opravovať, odporúčame použiť stránku so zoznamom známych výpadkov alebo úplne nefunkčných služieb Google Ads (pod ktoré spadá služba Analytics). Ak vidíte, že služba Google Analytics je oranžová alebo červená, znamená to, že služba je obmedzená alebo úplne nedostupná a že spoločnosť Google o tomto výpadku vie. V tejto chvíli toho nemôžeme veľa urobiť, aby sme to napravili, a musíme len čakať.

Odkazy na stiahnutie služby Google Analytics pre telefóny a tablety

Webová verzia je najsilnejšia, ponúka všetky funkcie a služby. Mobilná aplikácia ponúka hlavne rýchle prehľady toho najdôležitejšieho, ale môže byť užitočná na rýchlu kontrolu, či vaša stránka alebo aplikácia funguje tak, ako má.

Ak teda chcete využívať všetky funkcie, je lepší prehliadač. Ak chcete mať rýchly prehľad aj v telefóne a tablete, môžete použiť aplikácie pre Android alebo iOS:

GOOGLE ANALYTICS SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z GOOGLE PLAY PRO ANDROID TU GOOGLE ANALYTICS SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z APP STORE PRO iOS TU

Ako odstrániť potenciálne problémy s nástrojom Google Analytics

Z času na čas sa vyskytne chyba v aplikácii (často sprevádzaná napríklad nesprávnym meraním v službe Google AdSense), ale niekedy je na vine nefunkčnosti služby Google Analytics problém na našej strane. Pozrime sa na bežné problémy na strane majiteľa webovej stránky a na to, ako ich vyriešiť.

Skontrolujte, či služba Google Analytics skutočne nemeria

Ak vidíte výrazne menej používateľov, ako by ste očakávali, alebo dokonca žiadnych, je možné, že služba Analytics prestala fungovať. Vždy je však dobré si túto skutočnosť overiť. To platí aj pre úplne nové nasadenie nástroja Analytics na webovej lokalite.

Skúste navštíviť svoju webovú lokalitu v anonymnom okne webového prehliadača. Ak sa návšteva nezobrazí v reporte v reálnom čase v priebehu niekoľkých sekúnd až desiatok sekúnd, je problém v službe Analytics.

Na druhej strane, ak sa vidíte aj po kliknutí na stránku, možno meranie funguje správne, ale problém spočíva v tom, že na vašej stránke jednoducho nie sú ľudia.

Tu potom záleží na tom, ako očakávate, že sa na vašu stránku dostali, ale skôr budete musieť opraviť napríklad reklamy alebo sociálne siete. Ak vaša návštevnosť pochádza z vyhľadávačov (t. j. zaoberáte sa najmä SEO), možno vyhľadávače vykonali zmenu algoritmu, ktorá mala veľmi negatívny vplyv na pozície vašej stránky.

V tomto prípade nie je na vine služba Google Analytics, ale jednoducho fakt, že na stránku neprichádza žiadna návštevnosť.

Skontrolujte správnosť nasadenia kódu

Ak je kód na stránke nasadený správne, návštevnosť (vrátane vašej testovacej návštevnosti) sa okamžite zobrazí v časti Real Time. Správnu funkčnosť teda môžete skontrolovať v podstate kedykoľvek, dokonca aj v priebehu niekoľkých sekúnd po nasadení kódu.

Práve nesprávne nasadenie kódu je príčinou mnohých chýb a nefunkčných služieb. Odporúčame skopírovať kód priamo zo služby Google Analytics a nasadiť ho presne tak, ako je (môžete pokojne odstrániť prvý riadok „<!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->„, ktorý je len zbytočným komentárom, ale všetko od úvodného tagu <script> po koniec kódu musí zostať rovnaké. Prepísanie čohokoľvek môže znamenať, že služba prestane fungovať.

Ak na nasadenie kódu služby Google Analytics používate inú službu, zásuvný modul alebo doplnok, uistite sa, že je všetko v poriadku aj s touto službou a kód sa nasadí správne. V ideálnom prípade by ste potom mali byť schopní nasadiť kód bez použitia iných služieb tretích strán, kde v podstate pridávate ďalšie miesto, kde sa môže niečo pokaziť.

Kód by mal byť nasadený medzi značkami <head> na lokalite, ale hlavné je, aby sa skripty rýchlo načítali. Teoreticky môžete kód nasadiť až do päty webu a všetko bude fungovať. Ak teda neviete, ako nasadiť kód do hlavičky, môžete ho nasadiť doprostred článku alebo kamkoľvek, kde to viete. Na testovacie účely to úplne postačuje a potom kód jednoducho presuniete tam, kde má byť.

Niekedy sa môže mierne zmeniť aj formát nasadeného kódu. Ak si nie ste istí, jednoducho kód znovu nasaďte skopírovaním zo služby Google Analytics.

Kontrola aplikácií, ktoré zmenšujú alebo inak upravujú JavaScript

Na zrýchlenie webových stránok sa používa viacero techník. Jednou z nich je zmenšovanie súborov JavaScript, napríklad odstraňovaním nepotrebných riadkov a medzier. Pri nasadzovaní nástroja Analytics na web pridávame JavaScript, takže to je v našej situácii veľmi dôležité.

Rôzne programy dokážu tieto súbory automaticky zmenšiť za nás, čo zvyčajne pomáha, ale existuje aj možnosť chyby, keď služba Analytics prestane fungovať kvôli nejakej optimalizácii.

Iné programy môžu súbory potrebné na meranie sťahovať lokálne na server, t. j. nesťahujú sa zo spoločnosti Google. Opäť to môže byť výhodné z hľadiska výkonu, ale v našom lokálnom súbore môže byť chyba alebo jednoducho nie je aktuálny.

Napríklad v službe Universal Analytics (ktorú teraz nahrádza služba Google Analytics vo verzii 4, skrátene GA4) bolo možné prostredníctvom rôznych prídavných kódov nastaviť aj anonymizáciu IP adries návštevníkov. Napríklad GA4 to robí v základných nastaveniach a nie je potrebné robiť nič iné. Ak však používate službu Universal Analytics, aj tu sa môže nesprávnym nastavením niečo pokaziť.

Iné môžu používať tzv. režim bez súborov cookie, pri ktorom sa v prehliadači používateľa neukladajú žiadne súbory cookie z merania.

Stručne povedané, zakážte všetky programy, ktoré môžu akýmkoľvek spôsobom zasahovať do kódov služby Google Analytics, sťahovať ich lokálne, zmenšovať ich alebo čokoľvek iné.

Tieto programy a funkcie môžu byť užitočné, ale môžu byť aj príčinou toho, že meranie nefunguje tak, ako má.

Skontrolujte filtre alebo iné nastavenia

V službe Analytics môžete nastaviť v podstate čokoľvek a filtrovať návštevníkov takmer podľa všetkého, čo vás napadne. To však zároveň znamená, že zle nastavený filter môže službu takmer úplne znefunkčniť.

Najmä ak ste v procese nastavovania niektorých filtrov a niečo prestane fungovať, najjednoduchším spôsobom je vrátiť všetko do pôvodného stavu.

To sa všeobecne týka všetkých nastavení, ktoré ste zmenili a ktoré mohli ovplyvniť meranie.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť webu

Ak používate vyrovnávaciu pamäť stránky (t. j. čitateľom sa zobrazujú vopred načítané verzie stránok, čo je rýchlejšie, ako keby sa mala každá stránka generovať znova a znova pre každého návštevníka), vymažte túto vyrovnávaciu pamäť.

Rôzne aktualizácie čohokoľvek môžu znamenať zmeny kódu, ktoré sa ešte na stránke nepremietli pre návštevníkov.

Najjednoduchšie je teda vymazať vyrovnávaciu pamäť, čím sa vytvoria nové aktuálne verzie stránky. Nie je isté, či to niečomu pomôže, ale vymazanie vyrovnávacej pamäte zvyčajne trvá niekoľko sekúnd a ničomu to neuškodí.

Prestala fungovať verzia služby Universal Analytics?

Ako sme už spomenuli, nástroj Universal Analytics je nahradený nástrojom GA4.

1. v júli 2023 prestane Universal Analytics , staršia, ale stále veľmi obľúbená verzia GA, fungovať a budeme musieť natrvalo prejsť na GA4.

Google Analytics na Twitteri

Tu si môžete pozrieť podporu služby Google Analytics na oficiálnom profile Twitter. Profil nie je obzvlášť aktuálny, ale hlavné výpadky tu budú uvedené:

Google Analytics
  • Celkové hodnotenie
5

Google Analytics

Služba Google Analytics je bezplatná služba na meranie návštevnosti a správania používateľov na webových stránkach alebo v mobilných aplikáciách.

Posielam
Vaše hodnotenie
0 (0 hodnotenie)

Podobné

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky