Streamy

Bombuj.si nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

Bombuj.si nefunguje? Pozrite si správy ostatných používateľov

Bombuj.si - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

Vyššie si môžete pozrieť nahlásené výpadky online streamovacej služby Bombuj.si, ktorá ponúka filmy a televízne programy na sledovanie zadarmo, len s reklamou.

Ak ste sami zaznamenali výpadok alebo nefunkčnosť služby, dajte nám vedieť kliknutím na tlačidlo nad grafom a podrobnosti o výpadku môžete napísať do komentárov v dolnej časti stránky.

Ak služba funguje, ale napríklad nie je možné prehrať jedno video, ide pravdepodobne o chybu priamo na strane spoločnosti Bombuj alebo dodávateľov filmov a seriálov, takže v tomto prípade je najlepšie kontaktovať priamo spoločnosť Bombuj a tá video opraví.

Nahlasujte preto len výpadky celej stránky alebo závažné poruchy služieb, ktoré sa týkajú celej stránky (t. j. napríklad sa neprehrávajú videá).

Prosím, nenahlasujte jednotlivé videá, pretože vysoký počet hlásení môže spôsobiť, že to bude vyzerať, akoby vypadla celá stránka Bombuj.si, aj keď ide len o drobnú chybu, ktorú možno ľahko odstrániť na strane prevádzkovateľa.

Nahlásením výpadku Bombuj.sk dávate vedieť ostatným používateľom, ktorí potom ľahšie zistia, o akú chybu ide a že v tom nie sú sami. A čo je dôležitejšie, že za nefunkčnosť webovej stránky nemôžu oni a ich zariadenia, ale že musia počkať na riešenie.

Rýchla kontrola dostupnosti stránky Bombuj.si

Tu si môžete overiť dostupnosť„https://www.bombuj.si/„, oficiálnej webovej stránky Bombuj.

Počas kontroly, ktorá sa spustí kliknutím na tlačidlo, sa pokúsime pripojiť na stránku bombuj.si. Podľa stavu tlačidla potom môžete zistiť, či bolo spojenie v priebehu niekoľkých sekúnd úspešné, t. j. stránka je funkčná, alebo neúspešné, t. j. na stránku sa nedá dostať, zvyčajne preto, že je stránka z nejakého dôvodu nefunkčná.

Počas kontroly sa len pokúšame pripojiť k lokalite a skontrolovať, či je všetko úspešné. Ak je však chyba napríklad taká, že nie je možné spustiť žiadne video, potom je kontrola úspešná, aj keď je stránka v skutočnosti nepoužiteľná.

V takom prípade nahláste chybu v hornej časti stránky alebo ju popíšte v komentároch nižšie.

Treba však povedať, že kontrolu vykonávame len vtedy, ak sa nám podarí nadviazať spojenie s webom v priebehu niekoľkých sekúnd. Už nekontrolujeme, či fungujú všetky funkcie, ako napríklad odosielanie správ alebo zverejňovanie fotografií či videí.

Prečo Bombuj nefunguje a niekoľko tipov, ako to napraviť

Bombuj.si ponúka bezplatné sledovanie filmov a seriálov online. Funguje trochu v šedej zóne, ale zákony EU hovoria, že podobné služby fungujú v poriadku.

Takéto stránky nikdy neponúkajú videá z vlastných serverov, ale využívajú cudzie služby, z ktorých videá vkladajú na svoje stránky. Je to rovnaké, ako keby niekto na svoje stránky umiestnil video z YouTube.

Aj napriek tomu sa takéto služby môžu v zahraničí stretnúť s množstvom právnych problémov (čo viedlo napríklad k už neexistujúcemu portálu FreeFilm.to, ktorý ukončil svoju činnosť práve kvôli súdnym sporom).

Dôvodov, prečo Bombuj nefunguje, môže byť viacero. Pozrieme sa na niektoré z nich vrátane možných riešení

Skontrolujte preklepy a koncovky – správna adresa je Bombuj.si

Webové stránky ako Bombuj s bezplatnými filmami a seriálmi menia svoju webovú adresu pomerne často. V prípade Bombuj sa napríklad presunuli z bombuj.sk na bombuj.tv a dnes na bombuj.si.

To sa zvyčajne týka všetkých podobných stránok, ktoré sa na pomery bežnejších služieb presúvajú naozaj často.

Ak je teda niektorá z týchto stránok nefunkčná, skontrolujte, či zadávate správnu adresu.

Podobne, ak adresu stránky zadávate ručne, skontrolujte, či ste niekde neurobili preklep. Ide o pomerne častú chybu, ktorá sa dá veľmi ľahko opraviť.

Bezpečnostný softvér mohol zaradiť Bombuj na čiernu listinu

Rôzne antivírusové programy alebo firewally, ktoré chránia naše zariadenia a sieť, sa snažia zabrániť útokom ideálne skôr, ako k nim skutočne dôjde.

V praxi to znamená, že takéto programy monitorujú webové stránky a ak sa im zdá, že je nejaká webová stránka nebezpečná, nemusia nám na ňu umožniť prístup, čoho výsledkom je chybové hlásenie a na prvý pohľad nefunkčná webová stránka.

Webová lokalita sa potom tvári, akoby na nej došlo k výpadku, aj keď ju blokujú len naše nainštalované programy.

Zvyčajne sa to nestáva pri veľkých a známych webových stránkach, ale pokiaľ ide o služby, ktoré ponúkajú filmy a televízne programy na sledovanie zadarmo, je oveľa vyššia pravdepodobnosť, že sa takáto stránka dostala do hľadáčika bezpečnostného softvéru, hoci na nej nehrozí žiadne nebezpečenstvo, a ide teda len o zameranie danej webovej stránky.

To, že je na vašom zariadení problém, zistíte pomerne ľahko v okamihu, keď si tu skontrolujete funkčnosť webovej stránky Bombuj.si a kontrola dopadne úspešne, hoci váš prehliadač vôbec nedokáže túto stránku otvoriť. To znamená, že problém je skôr vo vašom zariadení ako v samotnej službe.

To isté platí aj pre používanie blokátorov reklamy, ktoré zvyčajne nevypínajú celú stránku, ale len niektoré funkcie, ktoré sú spojené s reklamnými systémami.

Riešením je teda pridať do bezpečnostných programov výnimky pre stránky, ktoré chceme skutočne navštíviť. Pozor, nie je dobré úplne vypínať antivírusové programy a brány firewall, pretože by sme tým odstránili ochranu našich zariadení, ktorá je veľmi dôležitá.

Tu nájdete odkazy s pokynmi, ako nastaviť výnimky v antivírusových programoch a bránach firewall, ktoré používate:

Nie ste v zahraničí alebo nepoužívate VPN?

Webové stránky môžu blokovať alebo povoliť prístup na web na základe vašej polohy, ktorú poznajú z vašej IP adresy.

Existuje na to viacero dôvodov, ale faktom je, že sa to niekedy stáva.

Ak ste napríklad na dovolenke alebo používate VPN na zamaskovanie svojej polohy, môže to byť blokovanie Bombuj.si, ktoré spôsobuje nefunkčnosť webovej stránky.

Riešením je teda vypnúť VPN, a ak ste na dovolenke, použite službu a predstierajte, že ste v Českej republike.

Webové stránky môžu byť blokátormi reklám vypnuté

Bombuj a podobné stránky zarábajú peniaze zobrazovaním reklám. Preto tieto stránky sledujú aj to, či sú tieto reklamy blokované, na čo vás môžu upozorniť a požiadať vás, aby ste ich vypli, alebo vám napríklad neumožnia spustiť videá.

Ak v prehliadači používate blokátor reklám, je dosť možné, že mnohé funkcie na Bombuj nebudú fungovať.

Typicky sa to týka spúšťania videí, ktoré je často povolené až po zobrazení reklamy. Ak sa táto reklama neotvorí, nespustí sa ani video.

V praxi je preto potrebné blokátory reklám na takýchto stránkach vypnúť a reklamu akceptovať. So zapnutými blokátormi reklám nemusia stránky fungovať správne, hoci problém je skôr v našich nastaveniach a programoch, ktoré máme nainštalované.

Bombuj má výpadok a musí počkať

Posledným (a pravdepodobne najpravdepodobnejším) dôvodom je jednoducho to, že webová lokalita Bombuj má z nejakého dôvodu výpadok.

Možno narazíte na podobne vyzerajúcu stránku:

Error Cloudflare
Photo: Cloudflare / Ilustračné foto

V tomto prípade ide jednoducho o chybu pripojenia a stránka je nefunkčná.

Nie je to jediná možnosť a môže ísť aj o chybové hlásenie priamo z webového prehliadača. Podobne vyzerajúci obrázok je však v podstate zárukou, že chyba nie je na vašej strane.

Podobne môžete zistiť, že sa výpadok netýka len vás, podľa chybových hlásení v hornej časti tejto stránky.

Ak je Bombuj nefunkčný, nemôžeme urobiť nič iné, než čakať, kým ho majitelia webovej stránky opäť sprevádzkujú.

Výpadky sa stávajú, niekedy z dôvodu preťaženia, inokedy z dôvodu technickej chyby, ale ako už bolo spomenuté, Bombuj a spol. pôsobia na hrane zákona a v morálnej šedej zóne, čo tiež znamená, že existuje možnosť, že si na stránku vyšliaplo nejaké združenie a je odstavená z dôvodu súdneho sporu alebo iného konania.

Kde sledovať filmy a televízne programy, keď Bombuj nefunguje

Podobných stránok ako Bombuj je viac, takže nájsť krátkodobú alternatívu, kým stránka začne opäť fungovať, nie je až také ťažké.

Tu nájdete odkazy na recenzie podobných služieb:

Bombuj
  • Celkové hodnotenie
4.8

Bombuj.si

Bombuj je internetová služba, ktorá ponúka bezplatné sledovanie filmov a seriálov online.

Posielam
Vaše hodnotenie
5 (1 hodnotenie)

Podobné

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky