Streamy

Filmplanet.to nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

Nefunguje Filmplanet.to? Pozrite si správy ostatných používateľov

Filmplanet.to - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

Vyššie si môžete pozrieť nahlásené výpadky online streamovacej služby Filmplanet.to, ktorá ponúka online seriály na prehrávanie zadarmo.

Kliknutím na tlačidlo nad grafom môžete sami nahlásiť výpadok pre dnešný deň. Podrobnejšie informácie o tom, prečo vám funkcia nefunguje, môžete napísať do komentárov v dolnej časti tejto stránky.

Rýchla kontrola dostupnosti pre Filmplanet.to

Tu môžete skontrolovať dostupnosť„https://www1.filmplanet.to/ “ (1 za www je zámerne a takto vyzerá oficiálna stránka), oficiálnej stránky Filmplanet.

Ide o jednoduchú kontrolu, ktorá pomerne rýchlo odhalí, či sa celá stránka zrútila. Pokúsim sa na ňu pripojiť, a ak sa nám to nepodarí do niekoľkých sekúnd (t. j. stránka spadla alebo jej jednoducho trvá dlhšie ako zvyčajne, kým odpovie), kontrola zlyhá. Na druhej strane, ak sa na stránku dokáže pripojiť, kontrola sa podarí.

Nekontrolujeme však žiadne iné funkcie, napríklad spúšťanie videí, kontrolu existencie filmu alebo čokoľvek iné.

Ak sa teda napríklad film neprehráva, ale inak sa po stránke normálne pohybujete, kontrola bude úspešná, aj keď FilmPlanet je v tomto prípade vlastne chybný.

V takomto prípade nahláste chybu priamo na kontakty FilmPlanet a/alebo kliknite na tlačidlo v hornej časti tejto stránky.

Pomôžete tým aj ostatným používateľom, ktorí uvidia, že ide o chybu, ktorú zažíva viac ľudí, a teda nemusí ísť o chybu ich zariadenia, a preto musia počkať na opravu.

Prečo stránka FilmPlanet.to nefunguje a možné riešenia

FilmPlanet.to je webová lokalita, ktorá ponúka filmy a televízne programy na sledovanie online (hoci názov lokality by mohol naznačovať, že len filmy). Je teda zrejme v hľadáčiku štúdií alebo iných oficiálnych streamovacích kanálov.

Podľa českej legislatívy je však ponúkanie filmov, seriálov a iných diel chránených autorským zákonom v poriadku, pokiaľ ide len o zdieľanie odkazov na videá, t. j. pokiaľ niekto vloží video z YouTube na svoju webovú stránku. Video je v skutočnosti umiestnené na serveroch YouTube.

Takto sa vyjadril súd v Českej republike v prípade týkajúcom sa rôznych, ale rovnakých webových stránok:

…jednotlivé autorské diela boli umiestnené na iných serveroch, pričom na webových stránkach www.sledujemefilmy.cz a www.sledujuserialy.cz boli umiestnené len tzv. vložené odkazy na diela uverejnené a uložené na iných internetových serveroch

Ide však o český zákon. V zahraničí môže všetko fungovať inak, a preto je potrebné počítať s tým, že podobné webové stránky môžu byť terčom žalôb zo zahraničia.

Stránky ako FilmPlanet a podobné stránky môžu prestať fungovať z viacerých dôvodov ako iné stránky. Niekedy ide dokonca o veľmi rýchle ukončenie prevádzky, ako to bolo vidieť, keď združenia štúdií vyradili z prevádzky FreeFilm.to a FreeSerial.to.

Pozrieme sa na riešenia bežných problémov s nefunkčnou stránkou, ale aj na prípady, keď s nefunkčnou službou nemôžeme nič robiť a musíme len čakať:

Správna adresa je filmplanet.to

Služby ako FilmPlanet pomerne často menia svoju webovú adresu. Aj keď ich máme v záložkách, niekedy musíme dvakrát skontrolovať, či je adresa stále správna.

V tomto prípade je správna adresa filmplanet.to.

Nie .cz, .sk, .com alebo .io. Všetky tieto adresy by boli nesprávne a zobrazovali by chybu alebo úplne iné stránky.

Rovnako skontrolujte, či ste neurobili chyby v adrese stránky. Aj jediné chybné písmeno by znamenalo, že sa v skutočnosti snažíte dostať na inú lokalitu, čo by viedlo k chybe.

FilmPlanet môže byť zablokovaný bezpečnostným softvérom

Bezpečnostný softvér, ako sú antivírusové programy, webové štíty, firewally a ďalšie, chráni naše zariadenia pred útočníkmi. Niekedy to však znamená zablokovanie prístupu na stránku, ktorá nepredstavuje hrozbu.

Často sa to môže stať v prípade stránok, ako je FilmPlanet, ktoré ponúkajú bezplatný streamovaný obsah.

Bohužiaľ, v prehliadači často nevidíme, prečo bola stránka zablokovaná, jednoducho sa na ňu nepozrieme. Nejde však o vypadnutú alebo nefunkčnú stránku, ale o program, ktorý máme v zariadení a ktorý stránku odrezal.

Stránka potom môže vyzerať ako nefunkčná, ale v skutočnosti nie je.

S týmto sa môžu vo všeobecnosti stretnúť všetky služby podobného charakteru, ako sú Bombuj, FreeFilm a ďalšie. Naopak, služby ako Netflix, HBO Max a ďalšie oficiálne sa s týmto problémom stretávať nemusia.

Riešením je pridať adresu stránky, ku ktorej sa chcete pripojiť, do výnimiek.

Tu je návod, ako to urobiť, priamo na oficiálnych stránkach najpoužívanejších bezpečnostných programov:

Nie ste v zahraničí alebo nepoužívate VPN?

VPN anonymizuje a šifruje našu komunikáciu, ale tiež zdanlivo mení našu polohu na druhú stranu planéty.

Niektoré stránky však môžu blokovať prístup z rôznych krajín. Ak používate VPN a stránka Filmplanet.to prestala fungovať (alebo akákoľvek iná stránka), môže byť na vine táto služba a možno ju budete musieť vypnúť alebo zvoliť ako svoju polohu Českú republiku.

Na vine môžu byť blokátory reklám

Webové stránky ako FilmPlanet a ďalšie zarábajú peniaze zobrazovaním reklám.

Ak máte blokátor reklám, tieto stránky od vás nemajú čo získať. To znamená, že môžu blokovať všetkých používateľov s blokátormi reklám alebo požadovať vypnutie blokátora, inak sa video neprehráva.

Často to funguje tak, že zatiaľ čo samotnú stránku môžete prechádzať bez obmedzení, videá si nemôžete spustiť.

Samotná stránka vás upozorní, že máte zapnutý blokátor reklám, a zvyčajne musíte tieto blokátory vypnúť a zmieriť sa s reklamou, aby ste mohli čokoľvek spustiť.

FilmPlanet.to má výpadok a musíte počkať

Niekedy stránky jednoducho vypadnú. Môže to byť spôsobené preťažením, technickou chybou alebo v prípade bezplatných streamov tlakom zo strany štúdií, ktoré sa ich môžu aktívne snažiť odstaviť napríklad prostredníctvom žalôb.

Ak vidíte, že ostatní používatelia majú výpadky, ako to vidíte z grafu v hornej časti stránky, alebo aj naša rýchla kontrola vychádza negatívne, je veľmi pravdepodobné, že chyba nie je vo vašom zariadení, ale že stránka FilmPlanet.to má výpadok.

V takom prípade nemá zmysel čokoľvek skúšať, pretože chyba nie je na našej strane a vy musíte len počkať, kým sa obnoví.

Kde sledovať programy, keď je Filmplanet mimo prevádzky

Existuje niekoľko stránok podobných FilmPlanet, takže nájsť krátkodobú alternatívu, kým stránka nezačne opäť fungovať, nie je až také ťažké.

Tu nájdete odkazy na recenzie podobných služieb:

Recenziu Bombuj.si nájdete tu Recenziu Kukaj.to nájdete tu Recenziu Sledujserialy.io nájdete tu Recenziu Sledujfilmy.io nájdete tu Recenziu Playfilm.to si môžete prečítať tu
Filmplanet
  • Celkové hodnotenie
4.5

SvetSerialu.to

Filmplanet je internetová služba, ktorá ponúka bezplatné sledovanie filmov a seriálov online.

Posielam
Vaše hodnotenie
4.67 (3 hodnotenie)

Podobné

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky