AplikácieWeby

Discord nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

Nefunguje Discord? Pozrite si hlásenia ostatných používateľov

Discord - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

V grafe si môžete pozrieť nahlásené výpadky a chyby Discordu v aplikácii aj vo webovej verzii. Ak vám služba Discord nefunguje alebo sa stretávate s chybami, kvôli ktorým je služba v podstate nepoužiteľná, použite tlačidlo nad grafom a dajte ostatným vedieť, že nie sú sami.

Ak máte konkrétny problém, dajte im potom vedieť v komentároch v dolnej časti stránky. Pomôcť vám môžu ostatní používatelia, ktorí sa s problémom možno tiež stretli a vedia, čo za ním stojí.

Nahlásenie nefungujúcich služieb pomôže aj ostatným používateľom, ktorí vedia, že chyba nie je v ich zariadení, takže sa ju nemusia snažiť odstrániť vypnutím iných aplikácií alebo zmenou rôznych nastavení.

Rýchla kontrola dostupnosti služby Discord.com

[tadocheckvailable]

Tu môžete skontrolovať dostupnosť stránky„https://discord.com/„, kde Discord funguje vo webovej podobe a kde si môžete stiahnuť aj aplikáciu pre rôzne zariadenia.

Kontrola bude úspešná, ak sa nám podarí pripojiť k webovej stránke, ktorá sa načíta do niekoľkých sekúnd po kliknutí na tlačidlo. Ak stránka vráti chybu alebo pripojenie trvá príliš dlho, kontrola sa skončí neúspešne.

Upozorňujeme, že kontrolujeme iba fungovanie a načítanie samotnej webovej lokality, nie aplikácií. Podobne nekontrolujeme, či všetky funkcie služby Discord fungujú tak, ako majú. Ak sa teda stránka načíta, ale nemôžete napríklad odosielať alebo prijímať správy, kontrola prebehne úspešne, aj keď služba v skutočnosti obsahuje chyby.

Ak teda narazíte na chybu na inak funkčnej stránke, dajte nám o nej vedieť pomocou tlačidla v hornej časti tejto stránky a chybu môžete podrobnejšie opísať v komentároch nižšie.

Stojí tiež za to zdôrazniť, že kontrola samotnej stránky Discord nie je práve najpohodlnejší spôsob, ako zistiť, že niečo nefunguje, pretože zvyčajne sa výpadky týkajú funkcie, nie úplne zlyhaných stránok.

Preto je lepšie sledovať hlásené pády a chyby iných používateľov, ako aj reakcie v komentároch, ktoré s väčšou pravdepodobnosťou ukážu, že chyby sa stali niekde na strane Discordu, a teda chyba nie je na vašom zariadení.

Na kontrolu ďalších funkcií, pri ktorých sa zaznamenávajú výpadky, môžete použiť oficiálnu stránku.

Odkazy na stiahnutie aplikácie Discord

Aplikácia Discord funguje v podstate na všetkých operačných systémoch, t. j. na počítačoch so systémom Windows, Mac, Linux, ako aj na mobilných telefónoch a tabletoch so systémom Android alebo iOS.

V praxi teda môžete aplikáciu Discord používať prakticky na všetkých operačných systémoch, pričom ju aspoň čiastočne využijete na počítači, mobile a tablete.

Je možné používať aj webovú verziu, ktorá funguje priamo vo webovom prehliadači, t. j. bez nutnosti čokoľvek sťahovať.

Všetky odkazy na stiahnutie nájdete priamo na oficiálnej webovej stránke, kde si len vyberiete, ktoré zariadenie používate:

Ako odstrániť potenciálne problémy s aplikáciou Discord

Discord nepadá tak často, ale občas sa to stane. Pozrime sa na niekoľko možných dôvodov a riešení.

Zmeny v sieti

Niektoré aplikácie môžu prestať správne fungovať, keď zmeníte spôsob pripojenia na internet (napríklad zmena z mobilných dát na wi-fi alebo naopak, alebo zmena z jednej siete wi-fi na inú).

Aplikácia Discord s tým zvyčajne nemá problém a všetko naďalej funguje, ale ak aplikácia prestala fungovať v okamihu, keď ste zmenili sieť, môže to byť príčinou.

Jednoduchým riešením je reštartovať aplikáciu.

Aplikácia Discord sa zasekla

Niektoré zaseknutia programu sa stávajú a je to celkom normálne. Ideálne je aplikáciu vypnúť a zapnúť. Ak ide o zásadnejší pád, možno bude potrebné reštartovať celé zariadenie.

Nie ste v práci alebo na verejnej sieti Wi-Fi?

Verejné siete alebo siete wi-fi v práci, ako aj pracovné počítače môžu blokovať rôzne aplikácie alebo stránky. Zvyčajne ide o sociálne siete ako Facebook, Twitter, Instagram, ale samozrejme to môžu byť aj aplikácie ako Discord, ktoré fungujú predovšetkým na komunikáciu.

Riešením je potom používanie vlastného zariadenia a vlastného internetového pripojenia, typicky vlastného telefónu s mobilnými dátami.

Discord práve spadol a musíme čakať na opravu

Ak nič nepomohlo a najmä ak v grafe nahlásených výpadkov v hornej časti stránky vidíte, že výpadky zaznamenávajú aj iní používatelia, ide pravdepodobne o výpadok priamo na strane služby Discord.

V praxi to znamená, že s problémom nemôžeme veľa urobiť a budeme musieť počkať na riešenie, ktoré môže zvyčajne trvať rádovo hodiny.

Pre viac informácií tu nájdete aj odkazy na samotný Discord a všetky jeho oficiálne sociálne profily, kde sa môžete dozvedieť viac informácií.

Discord na Twitteri

Oficiálny kanál služby Discord na Twitteri nájdete tu. Ak aplikácia z nejakého známeho dôvodu prestane fungovať, pravdepodobne to zistíte tu:

Alternatívy k službe Discord

Discord môžete používať na komunikáciu s jednotlivcami alebo ako komunitnú aplikáciu. Pokiaľ ide o komunitu, nájsť rozumnú alternatívu tu bude ťažké, pretože počas doby znefunkčnenia Discordu ste fakticky odrezaní od komunít. V tomto prípade je pravdepodobne najlepšie jednoducho počkať, kým sa všetko neopraví a nebude všetko fungovať.

Alternatívy sú teda skôr v oblasti chatu alebo hlasového chatu, ktoré ponúkajú aj iné služby a kde nie je až také ťažké odovzdať si kontakt na individuálnej báze.

Messenger

Messenger je chatovacia aplikácia v rámci Facebooku. V mobilných telefónoch a tabletoch funguje ako samostatná aplikácia, vo webovej verzii je možné použiť priamo Messenger.com alebo Facebook.com.

Je to jedna z najpoužívanejších aplikácií na posielanie správ, fotografií, gifov, videí alebo zvukových záznamov.

Na základnú komunikáciu je viac než dostačujúca. Jediné, čo potrebujete, je účet na Facebooku.

WhatsApp

WhatsApp tiež patrí Facebooku a je to najpoužívanejšia chatovacia aplikácia na svete. Účty fungujú na úrovni telefónneho čísla, ale môžete si stiahnuť aj aplikáciu pre počítač a prepojiť ju s telefónom.

Aplikácia WhatsApp ponúka v podstate všetko, čo by ste od chatovacej aplikácie mohli chcieť, ale je zameraná najmä na komunikáciu s jednotlivcami alebo menšími skupinami, t. j. nie ako komunitná aplikácia.

Viber

Viber je ďalšia aplikácia, ktorú môžete používať na chatovanie. Môžete ju spustiť na telefónoch a tabletoch so systémom Android, iOS, telefónoch Huawei alebo počítačoch so systémom Windows.

Skype

Skype patrí spoločnosti Microsoft a je skvelý na používanie hlasových alebo video hovorov.

Skype si môžete stiahnuť do svojho počítača a všetkých trochu modernejších smartfónov.

Discord
  • Celkové hodnotenie
4.8

Discord

Discord je platforma na komunikáciu v rámci komunít, ale aj medzi jednotlivcami. Je možné vytvárať otvorené alebo uzavreté miestnosti (servery Discord), ktoré môžu obsahovať aj tzv. botov, ktorí môžu automatizovať požiadavky používateľov.

Posielam
Vaše hodnotenie
4 (2 hodnotenie)

Podobné

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky