Aplikácie

Messenger nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

Messenger nefunguje? Pozrite si hlásenia ostatných používateľov

Messenger - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

V grafe si môžete pozrieť nahlásené výpadky a chyby Messengeru vo webovom formulári priamo na webovej stránke alebo v mobilnej aplikácii Facebook. Ak vám Messenger nefunguje, použite tlačidlo nad grafom a dajte ostatným vedieť, že nie sú sami.

Ak vám Messenger funguje, ale na webe alebo v aplikácii Facebooku dochádza k výpadkom, dajte nám o tom vedieť tu.

Ak potom máte konkrétny problém, dajte nám vedieť v komentároch v dolnej časti stránky. Pomôcť vám môžu ostatní používatelia, ktorí sa s problémom tiež stretli a vedia, čo za ním stojí.

Nahlásenie nefungujúcich služieb pomôže aj ostatným používateľom, ktorí vedia, že chyba nie je v ich zariadení, takže sa nemusia pokúšať o nápravu vypínaním iných aplikácií alebo zmenou rôznych nastavení.

Rýchla kontrola dostupnosti služby Messenger.com

Tu môžete skontrolovať dostupnosť stránky „https://www.messenger.com„, kde aplikácia Messenger funguje vo webovej podobe (kde môžeme využiť aj možnosť spustiť Messenger priamo na stránke Facebook.com).

Kontrola sa vykonáva tak, že sa pokúsite pripojiť k službe Messenger.com, a ak všetko prebehne bez problémov v priebehu niekoľkých sekúnd, tlačidlo sa zmení na zelené. V opačnom prípade sa vráti chyba a tlačidlo sa zmení na červené.

Messenger je možné používať aj ako mobilnú aplikáciu, ale ak to nefunguje, je lepšie pozrieť sa na graf na začiatku článku, kde sami používatelia uvádzajú nefunkčnosť služby.

Možnosť spustenia služby Messenger na stránke Facebook.com nekontrolujeme, pretože bežná situácia je taká, že stránka síce funguje, ale nefunguje odosielanie a prijímanie správ alebo iné funkcie, takže v tomto prípade by kontrola stránky Facebook nebola až taká užitočná na zistenie prípadných chýb.

Avšak aj keď samotná stránka Messenger.com funguje, môže to znamenať, že nefunguje len odosielanie alebo prijímanie správ. Takže úspešná kontrola nezaručuje, že všetko funguje správne.

Ak sa teda stretávate s chybou vo webovej verzii alebo mobilnej aplikácii Messenger, ale Messenger.com alebo Facebook. inak fungujú, nahláste výpadok pomocou tlačidla v hornej časti stránky a potom ho popíšte v komentároch.

Určite tým pomôžete ostatným, ktorí túto chybu zažívajú, pričom bude jasné, že problém nie je u vás, ale ide o nejaký výpadok, ktorý musí spoločnosť Meta, pod ktorú Messenger spadá, vyriešiť na svojej strane.

Ako odstrániť prípadné problémy s aplikáciou Messenger

Pozrime sa na možné dôvody, prečo Messenger nemusí fungovať tak, ako sa očakáva, ako aj na to, čo s prípadnými výpadkami robiť.

Zmeny v sieti alebo dátovej medzipamäti

Messenger ako mobilná aplikácia môže prestať správne fungovať z viacerých dôvodov. Problém môže nastať napríklad pri zmene siete, napríklad z Wi-fi na mobilné dáta alebo naopak, kedy sa aplikácia so zmenou nevyrovná.

V každom prípade je vždy dobré skúsiť aplikáciu zavrieť a znovu otvoriť, čím sa chyby môžu odstrániť.

Aplikácie zvyčajne takéto zmeny siete zohľadňujú, ale vypnutie a zapnutie aplikácie alebo reštartovanie celého telefónu je zvyčajne otázkou niekoľkých (desiatok) sekúnd a podobný postup môže vyriešiť mnohé problémy.

Aplikácia Messenger sa zasekla

Odtiaľto pomáha zatvoriť a znovu otvoriť aplikáciu. Hoci sú operačné systémy Android aj iOS veľmi stabilné a k priamemu zaseknutiu aplikácie dochádza len zriedka, niekedy sa to jednoducho stane.

Dajte si pozor na adresu – správna adresa je Facebook.com alebo Messenger.com

Messenger vo webovej podobe funguje na adrese Messenger.com alebo Facebook.com. Na ostatných nefunguje.

Súvisí to najmä s rôznymi koncovkami v adresách, ale adresy ako Facebook.com alebo podobné sú vždy nesprávne. Správne sú iba adresy s koncovkou .com.

Messenger sa jednoducho zrútil a musí počkať na obnovu

Ak nefunguje odosielanie a prijímanie správ a v grafe v hornej časti stránky vidíte, že tento problém majú aj iní používatelia, je dosť pravdepodobné, že ide o väčší výpadok.

Pod Meta nespadá len Facebook a Messenger, ale napríklad aj Instagram alebo WhatsApp, ktoré preto vypadnú v rovnakom čase, pretože bežia na rovnakej infraštruktúre.

Ak teda problémy hlásia aj ďalší používatelia, je veľmi pravdepodobné, že budú musieť na riešenie jednoducho počkať.

Zvyčajne trvá výpadok služby Messenger a ďalších služieb niekoľko hodín, niekedy aj celý deň. Bohužiaľ, s výpadkom nemôžeme nič urobiť, takže musíme byť trpezliví a čakať.

Pre viac informácií uvádzame odkazy na samotný Facebook a ďalšie sociálne siete, kde sa môžete dozvedieť viac informácií o možných výpadkoch.

Alternatívy pre Messenger

Ak Messenger nefunguje, pravdepodobne budete musieť buď vydržať, kým opäť začne fungovať, alebo použiť niektoré alternatívne programy, ktoré fungujú veľmi podobne.

Možno ich vyskúšanie je aj spôsob, ako prejsť na iný spôsob posielania správ, pretože asi nie je až takým tajomstvom, že Facebook používa a spracováva všetky konverzácie napríklad na cielenie reklamy.

Viber

Viber je jednou z najobľúbenejších aplikácií, ktorá často víťazí v popularite medzi používateľmi, ktorí používajú Messenger aj Viber.

Sú tu všetky funkcie, ako je posielanie správ, fotografií, videí cez dáta (t. j. neplatíme za SMS alebo MMS), a navyše je komunikácia šifrovaná, takže ani samotný operátor nevie, o čom hovoríme.

Viber funguje na telefónoch so systémom Android, iOS, telefónoch Huawei alebo počítačoch so systémom Windows.

STIAHNITE SI VIBER Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

Skype

Skype vlastní spoločnosť Microsoft. Okrem videohovorov však ponúka aj celkom dobrú chatovaciu aplikáciu. Skype si opäť môžete stiahnuť do osobných počítačov a všetkých trochu modernejších smartfónov.

Ľahko sa používa a veľmi dobre slúži ako alternatíva k Messengeru.

SKYPE SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

Signál

Signal je jedna z najbezpečnejších chatovacích aplikácií, ktorá vznikla nezávisle s podporou darov a grantov.

Všetka komunikácia je šifrovaná, takže žiadne údaje sa nemôžu stratiť alebo nesprávne preniesť nikomu inému ako osobe, ktorej ste správu poslali.

Signal si môžete stiahnuť ako mobilnú aplikáciu alebo na počítačoch so systémom Windows, Mac alebo Linux.

SIGNÁL SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

WhatsApp

WhatsApp je najpoužívanejšia chatovacia aplikácia na svete, ktorá však tiež funguje pod hlavičkou Meta, takže v praxi patrí pod Facebook. Vtedy ešte Facebook kúpil WhatsApp v roku 2014.

Na jednej strane je to síce jasná alternatíva, keďže všetko spadá pod jednu spoločnosť, ale výpadok služby Messenger zvyčajne znamená výpadok ostatných služieb vrátane WhatsApp.

Takže aplikáciu môžete vyskúšať, možno bude fungovať, ale je lepšie používať niektoré, ktoré nespadajú pod Facebook.

WHATSAPP SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

Messenger/Meta na Twitteri

Tu si môžete pozrieť najnovšie príspevky na Twitteri spoločnosti Meta, pod ktorú spadá Messenger, Facebook, ale aj Instagram alebo WhatsApp. Ak Meta rieši nejaký známejší výpadok, veľmi pravdepodobne sa táto informácia zobrazí na Twitteri.

Messenger
  • Celkové hodnotenie
4.5

Messenger

Messenger je aplikácia na odosielanie a prijímanie správ. Messenger je k dispozícii vo webovej podobe na stránke Facebook.com alebo ako samostatná mobilná aplikácia. Aplikáciu vlastní spoločnosť Meta Platforms, Inc.

Posielam
Vaše hodnotenie
0 (0 hodnotenie)

Podobné

1 komentár

  1. Problem s Messengerom je nasledovny:ak odoslete z PC aplikacie spravu, ta dorazi a da sa zobrazit v aplikacii na PC, ale nezobrazuje sa na mobilnom zariadeni

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky