AplikácieSociálne sieteWeby

Instagram nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

Instagram nefunguje? Pozrite si správy ostatných používateľov

Instagram - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

V grafe vyššie môžete vidieť nahlásené výpadky sociálnej siete Instagram za dnešný a včerajší deň. Ak máte tiež problémy, použite tlačidlá nad grafom a informujte ostatných používateľov, že výpadok je veľmi pravdepodobne priamo na strane Instagramu, a teda problém nie je na ich zariadení.

Ak ide o problém s konkrétnou funkciou, napíšte do komentárov pod článkom. Možno sa s podobným problémom stretol aj niekto iný a môže poradiť, ako ho prípadne vyriešiť.

Instagram vlastní spoločnosť Meta, ktorá okrem iného vlastní aj Facebook, WhatsApp a Messenger. Problémy v jednej z týchto služieb potom zvyčajne znamenajú výpadky alebo chyby vo funkciách ostatných služieb. V takom prípade dajte o výpadkoch vedieť na samostatných stránkach týchto ostatných produktov:

Nahlásením nefungujúcej služby pomôžete ostatným používateľom, ktorí sa nebudú snažiť odstrániť problém na svojom telefóne, tablete alebo počítači, pretože je zrejme niekde inde a budú musieť čakať na riešenie.

Rýchla kontrola dostupnosti stránky Instagram.com

Tu môžete skontrolovať dostupnosť„https://www.instagram.com„, webovej verzie služby Instagram.

Počas kontroly, ktorá sa vykonáva kliknutím na tlačidlo, sa pokúsime pripojiť k stránke instagram.com. Ak je pripojenie úspešné, tlačidlo sa zmení na zelené, v opačnom prípade sa zmení na červené.

Treba však povedať, že skontrolujeme len to, či sme schopní navštíviť stránku v priebehu niekoľkých sekúnd. Už nekontrolujeme, či fungujú všetky funkcie, ako napríklad odosielanie správ alebo zverejňovanie fotografií či videí.

Ak samotná stránka funguje, ale nefungujú len niektoré funkcie, kontrola tiež prejde.

V tomto prípade, ak nefungujú len niektoré funkcie, nahláste chyby pomocou tlačidla nad článkom a chyby môžete podrobnejšie popísať v komentároch pod článkom.

Podobne nekontrolujeme funkčnosť mobilnej aplikácie Instragram, iba webovej verzie. Ak máte problémy s aplikáciou a niečo nefunguje, opäť nahláste chybu a popíšte problém v komentároch.

Určite to pomôže ostatným, ktorí majú túto chybu, kde bude jasné, že problém nie je u vás, ale ide o nejaký výpadok, ktorý musí Meta, spoločnosť, pod ktorú Instagram spadá, vyriešiť na svojej strane.

Ako odstrániť prípadné problémy s aplikáciou Instagram

Pozrime sa na možné dôvody, prečo aplikácia Instagram nemusí fungovať podľa očakávania, ako aj na to, čo robiť s prípadnými výpadkami.

Nefunguje aplikácia Instagram? Skúste ju reštartovať

Smartfóny sú pomerne stabilné a nemusia sa reštartovať tak často, ale chyby sa aj tak vyskytujú a niekedy aplikácie jednoducho prestanú správne fungovať.

Najjednoduchším a najúčinnejším spôsobom, ako to vyriešiť, je aplikáciu vypnúť a znova zapnúť.

Ďalšou možnosťou je reštartovať celý telefón alebo tablet.

Chýba vám webová verzia?

Webová verzia aplikácie Instagram môže začať zlyhávať kvôli viacerým veciam, ktoré používaný webový prehliadač nezvláda.

Zvyčajne to môže byť zmena siete, napríklad ak zmeníte wi-fi, ku ktorej sa pripájate, pričom sa potom zobrazí chyba typu„NETWORK CHANGED“ a všetko vyzerá ako nedostupná webová stránka.

Opäť platí, že pomerne jednoduchým a rýchlym riešením je zatvoriť okno prehliadača a otvoriť nové alebo obnoviť stránku. Trvá to len niekoľko sekúnd, čo je lepšie ako skúšať drastickejšie riešenie.

Všimnite si adresu – správna adresa je Instagram.com

Ak pristupujete na Instagram z počítača, pravdepodobne používate webovú verziu, takže sa na stránku pozeráte priamo vo webovom prehliadači.

V takom prípade skontrolujte, či ste skutočne na správnej adrese, ktorá je instagram.com.

Akékoľvek iné koncovky, ako napríklad .cz, .eu, .sk alebo iné podobné, nie sú správne a stránka by vyzerala ako nefunkčná alebo pravdepodobne podvodná.

Podobne skontrolujte, či ste v adrese neurobili preklep, čo by tiež viedlo k nefunkčnosti stránky alebo návšteve inej ako oficiálnej stránky. Preklepy sa týkajú najmä tých, ktorí nešli na Instagram cez uloženú záložku, ale adresu zadali do adresného riadka ručne.

Zablokované zamestnávateľom alebo majiteľom verejného wi-fi

Rôzne služby, typicky sociálne siete ako Facebook, Twitter, Instagram, TikTok a ďalšie, ale aj streamovacie služby ako Netflix, HBO Max, Spotify a ďalšie môžu byť zablokované na zariadení, ktoré používate, alebo priamo na sieti, ku ktorej ste pripojení.

Typicky sa to týka verejných sietí wi-fi, ktoré nie sú určené na preťažovanie náročnými aplikáciami, alebo ešte typickejšie na zariadeniach a sieťach v práci, kde sú tieto nepracovné stránky blokované úplne.

Riešením je teda použitie iného zariadenia a inej siete, kde tieto stránky nie sú blokované. Typicky teda môžete použiť svoj smartfón a vlastné mobilné dáta.

Instagram jednoducho nefunguje a musíte počkať na reset

Najmä ak v grafe v hornej časti článku vidíte, že problémy majú aj iní používatelia, s najväčšou pravdepodobnosťou nebude chyba na vašej strane, ale bude to chyba na strane samotného Instagramu.

Ak používate aj iné aplikácie, ako napríklad Facebook, Messenger alebo WhatsApp, ktoré spolu s Instagramom vlastní spoločnosť Meta, a chyby sa vyskytujú aj v nich, pravdepodobnosť chyby na strane Instagramu je už prakticky 100 %.

V tomto prípade, žiaľ, neexistuje spôsob, ako chybu odstrániť z vašej strany, a musíte počkať na opravu.

Keď dôjde k takýmto výpadkom, zvyčajne trvá niekoľko hodín, kým sa opravia.

Pre viac informácií tu nájdete aj odkazy na účty spoločnosti Meta na sociálnych sieťach, kde sa môžete dozvedieť viac informácií o možných výpadkoch.

Instagram na Twitteri

Tu nájdete najnovšie správy o službe Instagram na Twitteri. Ak aplikácia zaznamenáva výpadky, zvyčajne vás o tom informuje práve prostredníctvom Twitteru, takže tieto informácie sa vám môžu hodiť.

Instagram
  • Celkové hodnotenie
4.5

Instagram

Instagram je sociálna sieť na chatovanie alebo zdieľanie fotografií a videí s priateľmi. Vlastní ju spoločnosť Meta Platforms, Inc., ktorá vlastní aj Facebook, Messenger alebo WhatsApp.

Posielam
Vaše hodnotenie
0 (0 hodnotenie)

Podobné

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky