Aplikácie

Viber nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

Viber nefunguje? Pozrite si správy ostatných používateľov

Viber - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

V grafe si môžete pozrieť nahlásené výpadky a chyby Viberu.

Ak sa u vás vyskytujú pády, spomalenia alebo iné chyby Viberu, ktoré spôsobujú nepoužiteľnosť aplikácie, nahláste ich pomocou tlačidla nad grafom, aby ostatní vedeli, že nie sú sami a hlavne, že je to s najväčšou pravdepodobnosťou chyba v samotnej aplikácii a nie vo vás.

V komentároch pod článkom potom môžete napísať, o aký problém ide. Niekto vám môže poradiť alebo potvrdiť, že sa s rovnakou chybou aktuálne stretáva aj on.

To potom uľahčuje jednoduché čakanie na opravu, pri ktorej sa nesnažíme meniť rôzne nastavenia na našom zariadení.

Rýchla kontrola dostupnosti Viber.com

Tu môžete skontrolovať dostupnosť „https://www.viber.com/en/„, oficiálnej webovej stránky, kde nájdete odkazy na stiahnutie a ďalšie informácie.

Kliknutím na kontrolné tlačidlo zistíte, či sa stránky aplikácie načítajú správne a nevracajú žiadne chyby.

Ak sa všetko ukáže v poriadku v priebehu niekoľkých sekúnd, kontrola bude v poriadku. V opačnom prípade, ak sa vyskytnú chyby, spojenie sa vôbec nepodarí alebo trvá príliš dlho, kontrola zlyhá.

Kontrola stránok sa nezaoberá funkčnosťou samotnej aplikácie, odosielaním alebo prijímaním správ ani inými možnými problémami. Ak však Viber postihne veľký výpadok, ktorý ovplyvní webovú stránku, táto kontrola to môže ľahko zistiť a overiť, či problém nie je len vo vašom zariadení.

Ak sa stránka nenačíta a kontrola je tiež neúspešná, pravdepodobne ide o chybu na strane Viberu, nie na vašej strane, a budete musieť počkať na opravu.

Odkazy na stiahnutie aplikácie Viber

Aplikácia Viber funguje v podstate na všetkých operačných systémoch, t. j. na počítačoch so systémom Windows, Mac, Linux, ale aj na mobilných telefónoch a tabletoch so systémom Android alebo iOS, ako aj na telefónoch Huawei so systémom Harmony OS. Jedinú nevýhodu vidíme v nedostupnosti webovej verzie, takže vždy musíte používať aplikáciu.

V praxi teda môžete Viber používať vlastne na všetkých bežnejších operačných systémoch na počítači, mobile a tablete.

Všetky odkazy na stiahnutie nájdete priamo na oficiálnej webovej stránke, kde si len vyberiete, ktoré zariadenie používate:

VIBER SI STIAHNETE Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

Ako odstrániť prípadné problémy so službou Viber

Viber sa nestretáva s výpadkami veľmi často, ale občas sa to stáva. Pozrime sa na niekoľko možných dôvodov a riešení.

Nepodarilo sa aktualizovať

Aby ste mohli aplikáciu používať, musí byť aktualizovaná. Aktualizácie zvyčajne prebiehajú automaticky, ale môže nastať problém, ktorý spôsobí, že aktualizácia zlyhá.

Zvyčajne môže ísť o pretečenie pamäte alebo zlyhanie internetového pripojenia.

Ak aktualizácia zlyhá, skúste reštartovať zariadenie a spustiť ju manuálne. Ak je pamäť plná, možno bude potrebné uvoľniť miesto na prevzatie potrebných súborov.

Zmeny v sieti

Niektoré aplikácie môžu prestať správne fungovať, ak zmeníte spôsob pripojenia k internetu (napríklad zmena z mobilných dát na wi-fi alebo naopak, alebo zmena z jednej siete wi-fi na inú).

Viber si s tým dokáže veľmi dobre poradiť, ale určite sa môžete stretnúť s krátkodobým výpadkom, ktorý bude citeľný najmä počas video alebo audio hovorov.

Slabé internetové pripojenie

Viber potrebuje kvalitné pripojenie na prenos najmä väčších súborov, ako sú obrázky alebo videá. Ak prejdete z 5G alebo 4G (LTE) na pomalšie 3G alebo ste ďaleko od vysielača wi-fi, aplikácia môže spadnúť alebo nefungovať správne.

Musíte nájsť miesto s lepším signálom, kde bude aplikácia fungovať správne.

Aplikácia Viber sa zasekla

Zaseknutie akejkoľvek aplikácie sa stáva a je to úplne normálne. Ideálne je aplikáciu vypnúť a zapnúť. Ak ide o závažnejší problém, možno bude potrebné reštartovať celé zariadenie.

Nie ste v práci alebo na verejnom wi-fi?

Rôzne siete môžu blokovať prenos dát rôznych aplikácií. Typicky môže ísť napríklad o siete wi-fi v práci alebo v škole.

Typicky ide o sociálne siete ako Facebook, Twitter, Instagram, ale samozrejme to môžu byť aj aplikácie ako Viber, Discord a ďalšie, ktoré fungujú predovšetkým na komunikáciu.

Riešením je potom používanie vlastného zariadenia a vlastného internetového pripojenia, typicky vlastného telefónu s mobilnými dátami.

Viber práve spadol a musíme čakať na opravu

Ak nič nepomohlo a najmä ak v grafe nahlásených výpadkov v hornej časti stránky vidíte, že výpadky zaznamenávajú aj iní používatelia, pravdepodobne ide o výpadok na strane Viberu.

V praxi to znamená, že s problémom nemôžeme veľa urobiť a budeme musieť počkať na riešenie, ktoré môže zvyčajne trvať rádovo hodiny.

Pre viac informácií tu nájdete aj odkazy na všetky oficiálne profily samotnej spoločnosti Viber na sociálnych sieťach, kde sa môžete dozvedieť viac informácií.

Viber na Facebooku

Tu nájdete kanál z oficiálnej stránky Viber na Facebooku. Ak práve prebieha nejaký výpadok, VIber vás tu s najväčšou pravdepodobnosťou bude informovať:

Viber na Twitteri

Pre poriadok uvádzame aj kanál Viber na oficiálnom účte Twitter, ktorý tiež s veľkou pravdepodobnosťou informuje o známych výpadkoch

Alternatívy k Viberu

Na komunikáciu možno použiť Viber, ale existuje viacero podobných aplikácií. Pozrime sa na alternatívy, ktoré môžete používať, kým Viber nezačne opäť fungovať, ak je chyba na strane aplikácie.

Alternatívy sú teda skôr v oblasti chatovania alebo hlasového rozhovoru, ktoré ponúkajú aj iné služby a kde nie je až také ťažké odovzdať si kontakt na individuálnej báze.

Messenger

Messenger je chatovacia aplikácia v rámci Facebooku. V mobilných telefónoch a tabletoch funguje ako samostatná aplikácia, vo webovej verzii je možné použiť priamo Messenger.com alebo Facebook.com.

Je to jedna z najpoužívanejších aplikácií na posielanie správ, fotografií, gifov, videí alebo zvukových záznamov.

Na základnú komunikáciu je viac než dostačujúca. Jediné, čo potrebujete, je účet na Facebooku.

MESSENGER SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

WhatsApp

WhatsApp tiež patrí Facebooku a je to najpoužívanejšia chatovacia aplikácia na svete. Účty fungujú na úrovni telefónneho čísla, ale môžete si stiahnuť aj aplikáciu pre počítač a prepojiť ju s telefónom.

Aplikácia WhatsApp ponúka v podstate všetko, čo by ste od chatovacej aplikácie mohli chcieť, ale je zameraná najmä na komunikáciu s jednotlivcami alebo menšími skupinami, t. j. nie ako komunitná aplikácia.

WHATSAPP SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

Discord

Discord je ďalšia aplikácia, ktorú môžete okrem iného používať na chatovanie. Môžete ju spustiť na telefónoch a tabletoch s operačnými systémami Windows, Mac, Linux, ale aj na telefónoch a tabletoch so systémom Android alebo iOS.

DISCORD SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

Skype

Skype je vo vlastníctve spoločnosti Microsoft a je skvelý na používanie hlasových alebo video hovorov.

Skype si môžete stiahnuť do svojho počítača a všetkých trochu modernejších smartfónov.

SKYPE SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU
Viber
  • Celkové hodnotenie
4.4

Viber

Viber je aplikácia pre počítače, mobilné telefóny a tablety, ktorá umožňuje posielať textové správy, obrázky. alebo zvukové správy, ako aj hlasové alebo videohovory.

Posielam
Vaše hodnotenie
0 (0 hodnotenie)

Podobné

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky