Aplikácie

WhatsApp nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

WhatsApp nefunguje? Pozrite si správy ostatných používateľov

WhatsApp - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

V grafe si môžete pozrieť nahlásené výpadky a chyby chatovacej aplikácie WhatsApp, najpoužívanejšej aplikácie svojho druhu na svete.

Podobne ako Messenger, Facebook a Instagram, aj túto aplikáciu vlastní spoločnosť Meta. Na rozdiel od nich však nie je potrebné mať účet na Facebooku, ale všetko funguje na základe vášho telefónneho čísla, takže je tiež veľmi jednoduché mať všetky kontakty v aplikácii WhatsApp, pretože stačí telefónne číslo, ku ktorému sa aplikácia pripojí.

Ak sa sami stretávate s výpadkami alebo nefunkčnosťou, nahláste chybu pomocou tlačidla v hornej časti stránky alebo napíšte do komentárov.

Nahlásenie výpadkov pomôže aj ostatným používateľom, ktorí potom vedia, že chyba je na strane prevádzkovateľa aplikácie, a nie na strane ich zariadenia.

Rýchla kontrola dostupnosti aplikácie WhatsApp.com

Dostupnosť služby https://www.whatsapp.com/ môžete skontrolovať tu.

Odtiaľ si môžete okrem iného stiahnuť aplikáciu pre telefóny, počítače alebo použiť webovú verziu.

Pokúsime sa pripojiť k webovej stránke a uvidíme, či všetko prebehne v poriadku v rámci časového limitu. Ak áno, kontrola bude úspešná. Ak na webovej lokalite dochádza k výpadkom a my sa nemôžeme pripojiť, kontrola bude neúspešná.

Treba však povedať, že kontrolujeme len to, či sa môžeme k lokalite pripojiť. Nekontrolujeme teda funkčnosť aplikácie ani všetky funkcie. Takže ani úspešná kontrola neznamená, že všetko funguje bez problémov. Naopak, neúspešná kontrola celkom jasne naznačuje nejaké chyby.

Samotná webová lokalita teda môže fungovať, t. j. môžeme sa k nej pripojiť, ale nemusí fungovať prijímanie a odosielanie správ. Naša rýchla kontrola však tieto funkcie neodhalí, alebo že nefungujú, rovnako ako chyby v mobilnej aplikácii.

Ak sa teda v aplikácii vyskytnú chyby, nahláste ich pomocou tlačidla v hornej časti stránky.

Podrobnejší opis chýb potom môžete napísať do komentárov v dolnej časti tejto stránky.

Ako odstrániť prípadné problémy so službou WhatsApp

Aplikácia WhatsApp môže niekedy prestať fungovať, ale takýto druh chyby môžeme opraviť. Pozrieme sa na bežné riešenia a na to, ako aplikáciu opäť sprevádzkovať.

Zmeny v sieti

Niektoré aplikácie môžu byť citlivé na zmeny spôsobu pripojenia k internetu. Napríklad z wi-fi na mobilné dáta alebo naopak.

WhatsApp tieto zmeny zvláda dobre, ale ak ste z nejakého dôvodu zmenili internetové pripojenie a aplikácia prestala fungovať, môže byť problém práve tam.

Aplikácia WhatsApp sa zasekla

Klasické zaseknutie alebo zaseknutie aplikácie sa opäť najlepšie vyrieši reštartovaním aplikácie alebo dokonca celého zariadenia.

Zablokovanie na verejnej wi-fi alebo v práci

Niektoré aplikácie a dátové prenosy môžu byť v určitých sieťach blokované. Typicky to môže byť na verejných sieťach wi-fi alebo najmä na sieťach v práci, kde zamestnávateľ zvyčajne nechce, aby ľudia tieto aplikácie používali v práci.

Riešením je prechod na ich pripojenie, typicky mobilné dáta.

Aplikácia WhatsApp sa jednoducho zrútila a je potrebné počkať na jej obnovenie

Aj veľké spoločnosti, ako je Meta, niekedy zápasia s výpadkami, ktoré často ovplyvňujú všetky služby.

Tieto výpadky nemôžeme opraviť z našej strany, a tak musíme jednoducho počkať, kým operátor chyby vyrieši.

Pre viac informácií uvádzame aj odkazy na profily spoločnosti Meta a iných sociálnych sietí, kde sa môžete dozvedieť viac o prípadných výpadkoch.

Alternatívy pre WhatsApp

Ak vám aplikácia na chatovanie nefunguje, pravdepodobne hľadáte náhradu.

Tu je niekoľko aplikácií, ktoré môžete používať, kým sa všetko opäť nespraví.

Viber

Viber je jednou z najpoužívanejších chatovacích aplikácií a často sa berie práve ako konkurent aplikácií WhatsApp a Messenger.

Ponúka všetky základné funkcie, ako je posielanie správ, fotografií alebo videí prostredníctvom dát (t. j. neplatíme za SMS alebo MMS).

Viber funguje na telefónoch so systémom Android, iOS, telefónoch Huawei alebo počítačoch so systémom Windows.

STIAHNITE SI VIBER Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

Skype

Skype vlastní spoločnosť Microsoft. Okrem videohovorov však ponúka aj celkom dobrú chatovaciu aplikáciu. Skype si opäť môžete stiahnuť do osobných počítačov a všetkých trochu modernejších smartfónov.

SKYPE SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

Signál

Signal je jedna z najbezpečnejších chatovacích aplikácií, ktorá vznikla nezávisle s podporou darov a grantov.

Všetka komunikácia je šifrovaná, takže žiadne údaje sa nemôžu stratiť alebo nesprávne preniesť nikomu inému ako osobe, ktorej ste správu poslali.

Signal si môžete stiahnuť ako mobilnú aplikáciu alebo na počítačoch so systémom Windows, Mac alebo Linux.

SIGNÁL SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

Messenger

Messenger je jednou z najpoužívanejších chatovacích aplikácií na svete, ale podobne ako WhatsApp ju vlastní spoločnosť Meta.

V praxi to znamená, že keď Messenger postihne výpadok, zvyčajne nefunguje ani WhatsApp a samozrejme naopak. Preto túto aplikáciu uvádzame len ako poslednú alternatívu.

Určite však môžete Messenger vyskúšať, ak funguje, je to veľmi dobrá náhrada, kým WhatsApp nezačne opäť fungovať.

MESSENGER SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

WhatsApp/Meta na Twitteri

Tu si môžete pozrieť najnovšie príspevky na Twitteri spoločnosti Meta, pod ktorú spadajú aplikácie WhatsApp, Facebook, Messenger, ako aj Instagram. Ak spoločnosť Meta zažíva známejší výpadok, veľmi pravdepodobne túto informáciu uvidíte na Twitteri.

WhatsApp
  • Celkové hodnotenie
4.9

WhatsApp

WhatsApp je chatovacia aplikácia spoločnosti Meta Platforms Inc. Je k dispozícii pre mobilné telefóny so systémom Android a iOS, pre počítače so systémom Windows alebo vo webovej verzii.

Posielam
Vaše hodnotenie
0 (0 hodnotenie)

Podobné

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky