Aplikácie

Telegram nefunguje? Aktuálne výpadky a riešenia

Telegram nefunguje? Pozrite si správy ostatných používateľov

Telegram - výpadky služby za posledných 24 hodín
Výpadky
Dnes je a boli hlásené výpadky:
0
Výpadky
Včera boli hlásené výpadky:
0

V grafe môžete vidieť nahlásené výpadky a chyby Telegramu. Ak vám Telegram nefunguje alebo sa vyskytli chyby, pre ktoré je služba v podstate nepoužiteľná, použite tlačidlo nad grafom a dajte ostatným vedieť, že nie sú sami.

Ak máte konkrétny problém, dajte nám vedieť v komentároch v dolnej časti stránky. Pomôcť vám môžu ostatní používatelia, ktorí sa s problémom možno tiež stretli a vedia, čo za ním stojí.

Nahlásenie nefungujúcich služieb pomôže aj ostatným používateľom, ktorí vedia, že chyba nie je v ich zariadení, takže sa ju nemusia snažiť odstrániť vypínaním iných aplikácií alebo zmenou rôznych nastavení.

Rýchla kontrola dostupnosti služby telegram.org

Tu môžete skontrolovať dostupnosť „https://telegram.org/„, oficiálnej webovej stránky aplikácie Telegram.

Kontrola bude úspešná, ak sa po kliknutí na tlačidlo dokážeme pripojiť na stránku a tá sa načíta do niekoľkých sekúnd. Ak stránka vráti chybu alebo pripojenie trvá príliš dlho, kontrola bude neúspešná.

Upozorňujeme, že kontrolujeme iba fungovanie a načítanie samotnej webovej lokality, nie mobilných aplikácií, na ktorých Telegram primárne beží. Nekontrolujeme iné funkcie, napríklad či môžete odosielať/prijímať správy alebo čokoľvek iné.

Ak teda narazíte na nejaké chyby na inak funkčnej stránke, dajte nám o tom vedieť pomocou tlačidla v hornej časti tejto stránky a chybu môžete podrobnejšie opísať v komentároch nižšie.

Treba tiež poznamenať, že kontrola samotnej stránky Telegram.org nie je práve najpohodlnejší spôsob, ako zistiť, že niečo nefunguje, pretože zvyčajne výpadky súvisia s funkciou v aplikácii, nie s úplne zrútenou stránkou alebo nefunkčnou prihlasovacou stránkou.

Preto je lepšie sledovať výpadky a chyby nahlásené inými používateľmi, ako aj reakcie v komentároch, ktoré s väčšou pravdepodobnosťou ukážu, že chyby sa stali niekde na strane Telegramu, a teda chyba nie je na vašom zariadení.

Odkazy na stiahnutie aplikácie Telegram

Telegram funguje v podstate na všetkých hlavných platformách, t. j. na počítačoch so systémom Windows alebo Linux, macOS, ako aj na telefónoch a tabletoch so systémom Android alebo iOS (iPhone/iPad). Alebo jednoducho vo webovej verzii bez sťahovania, kde stačí aplikáciu prepojiť s existujúcou inštaláciou pomocou QR kódu.

Všetky odkazy na stiahnutie nájdete priamo na oficiálnej webovej stránke alebo tu, kde si len vyberiete, ktoré zariadenie používate:

TELEGRAMU Z GOOGLE PLAY PRO ANDROID SI STIAHNETE TU TELEGRAM SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z APP STORE PRE iOS TU VIAC VERZIÍ MOŽNO NAŠŤASTIAŤ NA OFICIÁLNEJ STRÁNKE TU

Ako odstrániť potenciálne problémy s programom Telegram

Telegram nepadá veľmi často, ale z času na čas sa to stane. Pozrime sa na niekoľko možných dôvodov a riešení.

Zmeny v sieti

Niektoré aplikácie môžu prestať správne fungovať, keď zmeníte spôsob pripojenia na internet (napríklad zmena z mobilných dát na wi-fi alebo naopak, alebo zmena z jednej siete wi-fi na inú).

Telegram s tým zvyčajne nemá problém a všetko naďalej funguje, ale ak aplikácia prestala fungovať vo chvíli, keď ste zmenili sieť, môže to byť príčinou.

Jednoduchým riešením je reštartovať aplikáciu.

Aplikácia Telegram sa zasekla

Niektoré zaseknutia programu sa stávajú a je to celkom normálne. Ideálne je aplikáciu vypnúť a zapnúť. Ak ide o zásadnejší pád, možno bude potrebné reštartovať celé zariadenie.

Nie ste v práci alebo na verejnom wi-fi?

Verejné siete alebo siete wi-fi v práci, ako aj pracovné počítače môžu blokovať rôzne aplikácie alebo stránky. Zvyčajne ide o sociálne siete ako Facebook, Twitter, Instagram, ale samozrejme to môžu byť aj aplikácie ako Snapchat, ktoré fungujú predovšetkým na komunikáciu.

Riešením je potom používanie vlastného zariadenia a vlastného internetového pripojenia, typicky vlastného telefónu s mobilnými dátami.

Telegram práve spadol a musíme čakať na opravu

Ak nič nepomohlo a najmä ak v grafe nahlásených výpadkov v hornej časti stránky vidíte, že výpadky zaznamenávajú aj iní používatelia, pravdepodobne ide o výpadok priamo na strane Telegramu.

V praxi to znamená, že s problémom nemôžeme veľa urobiť a budeme musieť počkať na riešenie, ktoré môže zvyčajne trvať rádovo hodiny.

Pre viac informácií uvádzame aj odkazy na samotný Telegram a všetky jeho oficiálne profily na sociálnych sieťach, kde sa môžete dozvedieť viac informácií.

Telegram na Twitteri

Tu si môžete pozrieť podporu Telegramu na jeho oficiálnom profile na Twitteri. Známe problémy a výpadky sú tam zvyčajne zverejnené, takže sa na ich odstraňovaní pracuje:

Alternatívy pre Telegram

Hoci je Telegram na prvý pohľad pomerne bežná chatovacia aplikácia, jej hlavnou doménou je bezpečnosť všetkých konverzácií. Tá je šifrovaná end-to-end, takže správy si môže prečítať len odosielateľ a príjemca, nikto iný, dokonca ani samotný Telegram. To, že je to naozaj tak, zabezpečuje kód s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý si môže ktokoľvek prečítať a skontrolovať, a teda overiť, či aplikácia funguje tak, ako má.

Na toto šifrovanie prechádzajú aj iné chatovacie aplikácie, ale tie nie sú open-source, takže vždy existuje otázka, či v nich nie sú zadné vrátka.

Preto uvádzame hlavne aplikácie, ktoré môžete používať ako spôsob komunikácie, ale nie sú také robustné z hľadiska čistého zabezpečenia a šifrovania, alebo musíte dôverovať tvorcom.

Messenger

Messenger je chatovacia aplikácia spadajúca pod spoločnosť Facebook. Funguje ako samostatná aplikácia v mobilných telefónoch a tabletoch a vo webovej verzii môžete používať priamo Messenger.com alebo Facebook.com.

Je to jedna z najpoužívanejších aplikácií na posielanie správ, fotografií, gifov, videí alebo zvukových nahrávok.

Na základnú komunikáciu je viac než dostačujúca. Jediné, čo potrebujete, je účet na Facebooku.

MESSENGER SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

WhatsApp

WhatsApp tiež patrí Facebooku a je to najpoužívanejšia chatovacia aplikácia na svete. Účty fungujú na úrovni telefónneho čísla, ale môžete si stiahnuť aj aplikáciu pre počítač a prepojiť ju s telefónom.

Aplikácia WhatsApp ponúka v podstate všetko, čo by ste od chatovacej aplikácie mohli chcieť, ale je zameraná najmä na komunikáciu s jednotlivcami alebo menšími skupinami, t. j. nie ako komunitná aplikácia.

WHATSAPP SI MÔŽETE STIAHNÚŤ Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

Viber

Viber je ďalšia aplikácia, ktorú môžete používať na chatovanie. Môžete ju spustiť na telefónoch a tabletoch so systémom Android, iOS, telefónoch Huawei alebo počítačoch so systémom Windows.

VIBER SI STIAHNETE Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU

Skype

Skype je vo vlastníctve spoločnosti Microsoft a je skvelý na používanie hlasových alebo video hovorov.

Skype si môžete stiahnuť do svojho počítača a všetkých trochu modernejších smartfónov.

SKYPE SI STIAHNETE Z OFICIÁLNEJ STRÁNKY TU
Telegram
  • Celkové hodnotenie
4.8

Telegram

Telegram je bezplatná multiplatformová služba okamžitých správ založená na cloude. Služba poskytuje aj end-to-end šifrované videohovory, VoIP, zdieľanie súborov a niekoľko ďalších funkcií.

Posielam
Vaše hodnotenie
0 (0 hodnotenie)

Podobné

Pridaj komentár

Späť na začiatok stránky